Дерев'яні будинки особливості зведення в зимовий період Деякі люди з якихось причин вважають, що взимку дерев'яні будинки зводити неможливо, і тому подібну роботу на цей час зазвичай припиняють. Проте знаючі свою справу будівельники, що спеціалізуються на даному напрямку, сьогодні з повною впевненістю стверджують, що здійснювати взимку будівельні роботи не тільки цілком можливим, але й навіть необхідне.

Так, у літній період, звичайно ж, люди займаються будівництвом набагато частіше, намагаючись за цей час, повністю звести будинок, а взимку вже чисто займаються його обробкою і вирішують питання з переїздом. Однак, в теж час, таке літнє будівництво часто потребує набагато більш істотних витратах, адже ціни на всі види будматеріалів в цей період зазвичай серйозно підвищуються, так і в плані робочої сили, з-за підвищеної зайнятості, також присутній значний дефіцит. А все це, цілком природно, призводить до виникнення певних труднощів.

Основні особливості зимового будівництва

Дерев'яні будинки особливості зведення в зимовий період
Саму істотну проблему, в подібній ситуації, зазвичай представляють самі кліматичні та природні фактори: вітер, сильні морози і сніг. Дані фактори, природно, цілком можуть значно загальмувати весь будівельний процес і згубно позначитися на якості застосовуваних матеріалів. Проте тут відразу слід зазначити, що все це абсолютно не відноситься до дерев'яних будівель. Як стверджують експерти, займатися складанням рубаного будинку можна навіть в дуже сильні морози, абсолютно не турбуючись при цьому, за стан самого матеріалу. Адже, як відомо, заготовлена в цей період деревина, порівняно з приготовленої в літній час, відрізняється набагато більш високими якісними показниками.

Оскільки дерево є живим матеріалом, то все що відбуваються в ньому процеси взимку істотно сповільнюються (значно знижується активність виділення соку і живуть в ньому різних мікроорганізмів). Саме тому, піддавати дерево сушінні в цей час не обов'язково, а всю необхідну залишкову обробку цілком можливо залишати і до весни.

І, нарешті, тут також дуже важливо відзначити і те, що всі заходи, пов'язані з виготовленням деревних матеріалів, сьогодні надзвичайно рідко виробляються безпосередньо на самому будівельному ділянці. Рубка зрубів, у наші дні, як правило, здійснюється в спеціально підготовлених для цих цілей приміщеннях, де набагато легше і зручніше виконувати всі необхідні роботи. На місці ж безпосереднього будівництва, як правило, проводиться тільки його установка на завчасно підготовлений фундамент, і виконуються роботи по його остаточній збірці.