Вторинний щебінь - економія і ефект Коли проходить процес будівництва, всі думки про те, як би зробити все якісно, але дешево. Такі речі, часом, не сумісні і вимагають будь-яких жертв. Проте, якщо підходити до питання економії конструктивно, то можна домогтися і чудової якості, і заощадити значну суму.

Наприклад, можна використовувати вторинний щебінь, який складається з відходів будівельних матеріалів, володіє чудовими характеристиками і абсолютно дешевий.

Рішення проблем вторинним щебенем

Різновиди вторинного щебеню.
Виходить вторинний щебінь дуже просто – дробленням залишків будівельних матеріалів. В промисловості існують спеціальні машини, які дроблять залишки цегли, бетону чи каменю. Завдяки тому, що виробництво вторинного щебеню коштує копійки, будівельний процес у великих плюси, при його застосуванні. Даний матеріал широко використовують при будівництві фундаментів, великих бетонних майданчиків або вирівнювання будь-яких зміщень на поверхнях.
Безсумнівно, важливою властивістю вторинного щебеню є висока стійкість до води і різких перепадів температур. Такі властивості зробили його популярним, при будівництві не лише наземних об'єктів, але і тих, які розміщуються на воді або в умовах підвищеної вологості.
Сучасна ринкова економіка така, що вигідні і прості речі не можуть бути непоміченими. Зараз створені цілі підприємства, які спеціалізуються виключно на виробництві вторинного будівельного матеріалу. Ціна, як правило, залежить від багатьох компонентів. В основному, вони наступні:
1. Компоненти, з якого виготовлений вторинний щебінь.
2. Обсяги закупівель.
3. Метод доставки.
Вторинний щебінь - економія і ефект
Цілком природно, що набагато дешевше купувати вторинний щебінь прямо у виробника, однак, навіть ціна фірми-посередника досить низька. Для звичайного дачника, який вирішив побудувати будинок, немає сенсу йти на рудники, щоб придбати кілька мішків вторинного щебеню. Якщо не хочеться купувати щебінь з магазинною ціною, необхідно знайти те місце, де проходить будівництво. Поговоривши з виконробом, можна буквально за копійки набрати «гори» бракованого цегли або цементу. Для того, щоб самостійно виготовити вторинний щебінь, необхідно озброїтися молотком, кувалдою і захисними окулярами. Краще, якщо одяг, при проведенні дроблення, буде щільним і закривати якомога більше поверхні тіла. Не можна забувати, що осколки від каменя дуже гострі і дрібні, що робить їх підступними і небезпечними.
Для того, щоб вийшов вторинний щебінь, який можна вжити для спорудження фундаменту, не варто дробити матеріал дуже дрібно. Фундамент буде заливатися цементом, тому великі порожнечі все-одно будуть заповнені.
Використання вторинного щебеню дуже практично і економно. Якщо будівництво невелике, то завжди можна знайти кошти, щоб приготувати цей будівельний матеріал самостійно.