Варіанти ремонту тріщин в бетоні за допомогою ін'єкцій Якою б монолітною і міцною не була конструкція, вона все одно не застрахований від появи тріщин. І цегла і бетон добре витримають навантаження на стиск, однак не витримують навантажень на розтягування та вигинання, появі тріщин сприяє і усадка сполучних компонентів.

Однак далеко не будь-яка тріщина потребує екстреного ремонту. Небезпека тріщини визначається за декількома факторами: по-перше, наскільки широко розкрилася тріщина, по-друге, товщиною і міцність шару бетону в місці, де утворилася тріщина і, по-третє, швидкістю зміни ширини розкриття тріщини під впливом різних навантажень і перепаду температур. Небезпечними тріщинами вважаються мають розкриття більше ніж 0,2 міліметра, водонасичені, що мають протікання з-за тиску води. Такі тріщини необхідно відремонтувати перш ніж вони вплинуть на несучу та експлуатаційну здатність і міцність усієї будівлі. Для визначення впливу тріщин збираються різні дані, проводяться ряд досліджень і тестів і статистичні розрахунки.

Негайного ремонту потребують тріщини якщо вони: по-перше, загрожують міцності всього будинку, по-друге, якщо вони виникли з-за корозії бетону та арматури, що знижує експлуатаційні можливості будови, по-третє, якщо через тріщини просочується вода, по-четверте, допускають проникнення всередину антиобледенительных солей і можуть зруйнуватися через перепади температури зовнішнього повітря, в-п'ятих, сприяють появі візуального дефекту.

Варіанти ремонту тріщин в бетоні за допомогою ін'єкцій
Варіанти ремонту тріщин в бетоні за допомогою ін'єкцій

Виходячи з типу тріщини, вибираються різні способи її усунення. Основних типів тріщин дві – поверхневі та окремі. Основним місцем утворення перших є крайні арматурні стрижні, паралельно останнім, до їх утворення можуть спричинити сильні коливання або під впливом вологи. Другі приносять найбільшу шкоду із-за глибокого проникнення в конструкцію, вони утворюються, якщо перевищені згинальні, що розтягують, ударні або вібраційні навантаження, так само до їх утворення може призвести сукупність навантажень або просторові навантаження.

Для усунення тріщин дуже часто використовується ін'єкційний метод, у ньому застосовуються матеріали, що мають низьку в'язкість, оптимальну життєздатністю, прості в застосуванні, з мінімальною усадкою, не викликають корозію і суміщаються з будь-якими матеріалами.

Для ін'єкції використовують піну, основним компонентом якої є поліуретанова смола, ін'єкційну поліуретанову смолу і жорстку поліуретанову смолу. Сама процедура aquavis.ru проводиться одно - або двокомпонентним насосом і спеціальних пакерів – ін'єкційного, що з'єднує насос і місце, де утворилася тріщина, ламенального, його забивають у сам отвір і адгезійного, який фіксується на поверхні тріщини. Далі потрібно дочекатися поки матеріал схопитися і прибрати пакера.

У тріщинах з особливими вимогами до міцності використовується спеціальна високоміцна поліуретанова ін'єкційна смола.