Як вибрати снігозатримувач на дах Як відомо, у зимовий час на даху будинку може накопичуватися досить багато снігу. Для того, щоб під час відлиги уникнути різких його обвалень вниз, по периметру дахів встановлюють спеціальні снегозадерживатели.

І дійсно, навіть невелика покрівля 40 м2 здатна затримати до восьми тонн снігу і льоду, і при різкому обвалі хоча б невеликої частини цієї маси в низ можуть статися серйозні травми людей та пошкодження майна. Снігозатримувач має вигляд невеликого, жорстко закріпленого бар'єра, що перешкоджає подтаявшему снігу сповзати вниз.

Залежно від особливостей конструкції, снігозатримувачі для дахів бувають таких різновидів:

1. Гратчасті. За відгуками користувачів, так і майстрів-установників, така конструкція снігового бар'єру є найбільш ефективною. Відрізняється великою універсальністю, підходячи для установки на даху різного типу: це можуть бути висотні міські будівлі, і невеликі приватні будинки. Гратчасті снегозадерживатели мають вигляд невисоких огорож з металу, прибиті або які прикручуються до решетування.

2. Трубчасті. Зовні дуже схожі на подвійні трубчасті карнизи для штор. Також відносяться до пристосувань універсального типу, з можливістю установки на будь-які види даху. За ступенем функціональної ефективності приблизно сходи з гратчастими.

3. Кутові. Дані тип снегозадерживателей є спеціалізованим для покрівель з металочерепиці і профнастилу. Виготовляється таке пристосування їх листової сталі, і значною ефективністю не відрізняється. Як правило, його має сенс застосовувати на покрівлях зі схилом не більше 30 градусів.

4. Гачкові. За зовнішнім виглядом нагадують перевернуті граблі, де вістря виготовляються з пластику. Найчастіше такий тип пристосувань по затримці снігу застосовують на м'яких видах покрівлі. Щоб підвищити його ефективність, в парі з крючковим снегозадерживателем іноді застосовують і якийсь інший.

Як вибрати снігозатримувач на дах

Найбільш якісно зі своїм завданням справляються гратчасті або трубчасті снегоудержатели, тому, якщо обмежень у фінансах немає, придбати найкраще їх. Однак на металочерепицю все-таки більш красиво виглядає уголоквый тип пристосувань. При лінійній установці снегоудерживателей вони монтуються в одну або дві лінії по краю покрівлі. Шаховий порядок монтажу зазвичай застосовується на дахах зі значним кутом ската.