Як утеплити будинок плитами пінопласту Теплоізоляційні роботи стали обов'язковим етапом такого складного заході, як будівництво будинку. Отримати гідне утеплення будівлі можна різними способами.

Одним з найбільш дешевих і простих у здійсненні є укладання плит пінопласту на стіни. Через стіни будинок втрачає найбільший обсяг тепла. Їх слід захистити в першу чергу. Пінопласт підходить для цього чудово, адже коштує він не дешево, а проблем при укладанні не доставляє.

Підготовка стін під утеплення пінопластом

Фахівці рекомендують розміщувати теплоізоляційний матеріал із зовнішнього боку стін будинку. Цей підхід дозволяє заощадити внутрішній простір житла, а також знизити небезпека появи конденсату на робочій поверхні. Але перед укладанням пінопласту стіни повинні бути добре підготовлені.

Як утеплити будинок плитами пінопласту
Як утеплити будинок плитами пінопласту

Плити утеплювача необхідно укладати на рівну поверхню. Тому стіни слід зачистити від бруду і при необхідності вирівняти розчином. Найпростіший варіант прикріплення пінопласту – приклеювання на мастику з подальшою установкою дюбелів. Щоб пінопласт краще закріпився, стіни додатково доведеться обробити грунтовкою.

Укладання листів пінопласту на стіни

Після підготовки можна приступати до теплоізоляційних робіт. В якості опори для нижнього ряду плит пінопласту може виступити звичайна дерев'яна планка, прибита до стіни на кордоні з фундаментом. Спочатку пінопласт приклеюється до стін на мастику. Укладання ведеться рядами. Кожен наступний зміщується відносно попереднього. Тоді небезпека розбіжності швів між плитами утеплювача помітно знизиться.

Через добу після приклеювання листи пінопласту додатково прихватываются кріпленнями. У ролі них можуть використовуватися дюбеля з широкими капелюшками. Ці елементи розміщуються в кутах пінопластових листів і в центрі кожного з них.

Як утеплити будинок плитами пінопласту
Як утеплити будинок плитами пінопласту

Оздоблювальні роботи поверх пінопласту

Коли шар теплоізоляційної виявиться надійно закріплений, його потрібно покрити склотканиною або малярною сіткою. Для цього пінопласт покривається шаром клею, який потім встановлюється сітка. Надійніше закріпити сітку вийде, якщо прихопити її скобами. Далі можна приступати до опоряджувальних робіт. Зазвичай теплоізоляційний шар покривають штукатуркою. При зовнішніх роботах краще відразу використовувати штукатурку фасадного типу. Додатково її можна пофарбувати, щоб стіни будинку виглядали більш естетично. В результаті будівля виявиться добре захищеною від втрат тепла.