Топинарное мистецтво сучасне оформлення садів з багатовіковою історією Оригінальна прикраса будь-якого саду – декоративна фігура, виконана з живих рослин, чагарників або дерев. Сьогодні це течія в ландшафтному дизайні є одним з наймодніших і складних, а носить воно назву топинарное мистецтво.

Як не дивно, ця течія є далеко не новим, вперше воно було реалізовано ще в епоху Стародавнього Риму. Популярністю подібне напрямок користувалося і в європейських країнах, у часи Середньовіччя. В Росії воно було реалізовано при Петрові Першому.

Твердопаливний котел від компанії Мозырьсельмаш відмінний вибір для вашого будинку.

В даний час, представників світу флори оформляють не лише у вигляді строгих геометричних фігур, але й досить складними рішеннями. Наприклад, у формі тварин, комах, автомобілів, різних предметів побуту. Звичайно прості форми зустрічаються набагато частіше. Так, топинарное мистецтво застосовується в живих огорожах і огорожах.

Які дерева і чагарники краще всього висаджувати в цілях подальшої обробки. Якщо ви віддаєте перевагу вічнозелені хвойні, то зверніть увагу на ялина, ялівець тую. Представники листяної групи радують уяву садівників різноманіттям.

Топинарное мистецтво сучасне оформлення садів з багатовіковою історією
Вдало піддається оформлення калина, клен, обліпиха, смородина, різні яблуні. Вибираючи конкретну рослину, грунтуйтеся на таких характеристиках, як розмір, сумісність, форма листя, вимоги до грунту і навколишньому середовищу.

Топинарное мистецтво відрізняється складністю, трудомісткістю, великими часовими витратами. Створення однієї скульптури займає не менше п'яти років. У перший рік формують фігуру, а потім ретельно підтримують отримані результати.

При необхідності, ви можете придбати готовий зразок, однак він буде вимагати не менших вкладень, ніж рослина, оформлене з нуля. Так, зване стриженное рослина, що часто буває вкрай ослабленим і вимагає до себе підвищеної уваги. Його необхідно регулярно підрівнювати, поливати і підгодовувати.

Яким чином топинарное мистецтво слід втілювати на практиці.

Існує певний алгоритм дій, які необхідно втілювати в життя:

  • Визначте місце для композиції;
  • Виберіть рослину на основі якого буде створюватися стрижка;
  • Створіть каркас, на якому буде проводиться формування образу;
  • Стрижку проводять за допомогою секатора, в якості додаткових інструментів можна використовувати ножиці, кущорізи та інші пристосування;
  • Обрізка рослин проводиться ранньою весною;
  • Щоб не травмувати чагарник або дерево, не стрижіть його повністю за один раз.