Водопостачання дачі вибір на користь побутових свердловин Автономне водопостачання зі свердловини на дачі, в котеджі, у власному заміському будинку – це можливість безперебійно отримувати цілющу вологу в будь-який час року.

При цьому дачник не залежить від централізованої системи, платить тільки за облаштування свердловини.

Побутові свердловини для дачі – недороге рішення проблеми водопостачання

Найчастіше на дачі або в котеджі люди проживають тільки влітку. Саме в цей період і потрібна подача води, яка використовується для поливу рослин або догляду за присадибною ділянкою. Якщо для приготування їжі і пиття використовується бутильована привізна вода, то для забезпечення рослин вологою досить використовувати найпростішу свердловину.

Буріння свердловин на воду бурової компанією побутового типу виконується в мінімальні терміни. Продуктивність самої свердловини буде досягати близько 1-1,5 кубічних літрів в годину. Для подачі води використовується насос. Якщо умови дозволяють, досить встановити поверхневий насос.

А ось свердловина на пісок для дачі облаштовується тільки в тому випадку, якщо в майбутньому планується розвиток дачної ділянки, зведення декількох будівель, а власники будуть приїжджати в будинок і влітку, і взимку. В іншому випадку рівень води в системі за рік може істотно знизитися або цілюща волога повністю пропадає.

Що вибрати для заміського будинку?

Якщо домоволодіння буде використовуватися не тільки влітку, але і взимку, в ньому будуть постійно проживати люди, то потрібно монтаж системи водопостачання та каналізації.

У цьому випадку не обійтися побутової свердловиною, оскільки в середньому 3-5 осіб у піковий період будуть споживати в загальній складності не менше 2-4 кубічних літрів в годину. Ідеальним варіантом стане артезіанська або свердловина на пісок. Цей тип дозволяє одержувати не тільки необхідну кількість води. Цілюща волога проходить кілька ступенів очистки, її можна пити.

Що вибрати для колективної системи водопостачання?

Часто власники садиб об'єднують свої зусилля, облаштовуючи свердловину з великим водоразбором. Головна задача такої системи – забезпечити всі ділянки водою навіть у пікові періоди. В цьому випадку потрібно радитися з фахівцями, замовляти ряд досліджень, навіть одержувати в спеціальних контролюючих органах дозвіл на буріння. Тільки після складання проекту та затвердження його у відповідних інстанціях можна буде приступати до роботи.