Як обміняти квартиру прибутково Зростання цін на квадратні метри міської нерухомості зробив квартири вигідним інвестиційним вкладенням, яке при нагоді можна з нерухомості «витягти». Тому не дивно, що в більшості випадків власники житла при форс-мажорних обставинах нерідко звертаються за фінансовою допомогою до своєї нерухомості.

Деякі воліють обміняти квартиру, щоб не втрачати власні гроші – не платити податок з продажу нерухомості.

Основи законодавства

У будь-якому випадку до обмінювати квартиру слід уважно, а, складаючи договір, дотримати всі вимоги законодавства. В першу чергу у договорі повинні бути чітко прописані параметри обох квартир (аналогічно договорами купівлі-продажу) строки та умови обміну. Згідно з цивільним кодексом, якщо в договорі не прописана вартість об'єктів не зазначений розмір доплати, квартири вважаються рівноцінними. Але якщо об'єкти істотно різняться за ціною, площі та іншими параметрами, необхідно обов'язково вказати їх характеристики і розмір доплати. А в майбутньому додається документ, який підтверджує, що одна із сторін повністю виконала свої зобов'язання за доплату.

В іншому випадку некоректне договір обміну житла (наприклад, квартири істотно розрізняються по площі, а в договорі це не прописано) може оскаржити і визнати недійсними будь-яка із сторін, а також зацікавлені особи. Щоб обміняти квартиру гладко, сторони повинні надати нотаріусу певний пакет документів, куди входять папери, що підтверджують право власності (якщо власників кілька, то згоди всіх, нотаріально завірені), оцінка обмінюваних квартир, техпаспорт приміщення. У випадках, якщо власник квартири неповнолітній або недієздатний громадянин, щоб обміняти квартиру, всі папери повинні підписати органи опіки або опікуни.

Обміняти квартиру прибутково

Причин обміну нерухомості з метою отримання матеріальної вигоди може бути багато – зміна місць роботи або інші причини. Вигідно обміняти квартиру можна за допомогою численних схем. Найпоширенішою є покупка квартири меншим метражем. Вартість квадратного метра у великих містах стартує від $1,5-2,5 тис. А одна житлова кімната в типових будинках займає приблизно 10-15 кв. м.

Наприклад, різниця в цінах між центральним районом і околицями середньостатистичного російського мегаполісу може варіюватися від 20% до 30% (у Москві та Петербурзі значніше різниця). Так що, обмінявши квартиру в центрі на таку ж кількість квадратних метрів на околиці міста, можна виграти велику суму.

Якщо головна мета – не втратити

Багатьох поінформованих власників квартир відштовхує факт необхідності платити прибутковий податок з вирученої суми від продажу житла. Навіть якщо через тиждень володар кількох виручених мільйонів збирається витратити їх на нову квартиру, держава в будь-якому випадку потребує заплатити податок. Для них обмін квартир є досить привабливою операцією. Звичайно, у разі отримання доплати від іншої сторони, доведеться той самий прибутковий податок у розмірі 13% заплатити. Але сума буде набагато менше, ніж податок з продажу нерухомості.

Джерело: housage.com