Підвищуємо ефективність опалювальної системи Ефективна робота опалювальної системи в будинку, залежить від безлічі різних факторів. Тим не менш, як після монтажу нової опалювальної системи, так і при модернізації і поліпшення старої, можна в кілька разів підвищити ефективність роботи.

В сучасних опалювальних системах в якості теплоносія використовується звичайна вода. Якщо система опалення не має циркуляційного насоса, то монтаж труб опалення виконаний спеціальним чином під ухилом. Нагріваючись, теплоносій розширюється в трубах і починає рухатися самопливом за ним, гаряча вода піднімається вгору, а холодні шари навпаки - вниз, що забезпечує рух води по колу.

Однак опалювальні системи з даним принципом роботу є дещо застарілими, оскільки ефективність тепловіддачі в такому разі знаходиться на низькому рівні. Щоб забезпечити кращу тепловіддачу, необхідно встановити циркуляційний насос, який поставить в залежності від своєї потужності, швидкість руху теплоносія по трубах і радіаторів опалення, тим самим, збільшивши ефективність системи опалення в цілому.

Крім швидкості, з якою буде перетікати теплоносій по трубах, дуже важливо, що б теплоносій рухався б, насамперед у правильному напрямку. Для цього, якщо циркуляційний насос встановлюється на подачу опалення, то стрілка на ньому показує рух теплоносія, повинна дивитись у зворотний бік від опалювального котла. І навпаки, якщо насос встановлюється на зворотну магістраль опалення, то його стрілка повинна дивитися в бік опалювального котла.

На яку саме магістраль опалення потрібно встановлювати циркуляційний насос, практично не має ніякого значення. Тим не менш, багато хто вважає, що насос слід встановлювати виключно на зворотній магістралі, оскільки температура повернувся по трубах теплоносія в даному варіанті дещо нижче, ніж температура в прямому трубопроводі на виході з опалювального котла.

Якщо вибрано саме такий підхід для збільшення ефективності системи опалення з врізкою в неї циркуляційного насоса, то важливо при цьому не забути і демонтувати розширювальний бачок відкритого типу, замість нього встановивши розширювальний бачок закритого типу з мембраною всередині.

Як і у випадку з установкою циркуляційного насоса, монтаж розширювального бака слід виконувати також на зворотній магістралі опалювальної системи. Крім цього, не варто забувати і про встановлення групи безпеки, яка складається з скидного клапана, манометра і развоздушивателя. Встановлювати скидний клапан, слід виключно на подаючої магістралі, відразу на виході з опалювального котла.