Основні етапи побудови дерев'яного будинку Останнє десятиріччя ознаменувалося стійкою тенденцією до повернення класичних технологій будівництва приватних будинків з використанням натуральних матеріалів.

Одним з таких варіантів використання колоди в якості основного будівельного матеріалу.

До загальних моментів побудови дерев'яного будинку можна віднести:

1. Фундамент. Під заміські будинки з клеєного бруса найчастіше використовують стрічковий тип фундаменту неглибокого закладення. У разі, коли житла мають великі розміри, рекомендується застосовувати плитний фундамент, з глибиною закладення від 1-го метра (цей показник залежить від кліматичних особливостей місцевості). При цьому слід врахувати, що із збільшенням трудозатрат на облаштування фундаменту неминуче відбувається зростання його вартості, тому іноді застосовується альтернативний варіант з блоковим фундаментом.

2. Усадка. Будь-який будинок, при будівництві якого використовується сира деревина, схильний до усадки. При цьому, ступінь цього явища особливо виражена у випадку з колодами або брусом, що пояснюється значним лінійним розширенням деревини при температурних коливаннях і нестабільному висиханні. Як результат, порушується герметичність стін, в них утворюються каверни: зазвичай доводиться заново конопатити весь зруб. Щоб максимально безболісно перенести неминучий процес усадки, рекомендується проводити двоетапну конопатку стін: перша – під час будівельних робіт, а друга – через рік після вистоювання» будинку. Це дає можливість не втратити герметичність у процесі осідання житла.

3. Оздоблення. Дім з колод може бути декорований за допомогою будь-якого будівельного матеріалу: у теж час, деревина виглядає дуже добре і без будь-якої додаткової обробки. Яким би не був обраний спосіб обробки, в будь-якому разі заснування

Основні етапи побудови дерев'яного будинку
необхідно обробити антисептиками, пошліфувати і полакувати, при чому як всередині, так і зовні. Використовувана лакофарбова продукція повинна бути перевіреною, адже цією обробкою закладається ступінь збереженості будинку від зовнішніх впливів на тривалий час. При цьому потрібно враховувати, що антисептичні речовини зазвичай застосовуються один раз, відразу після споруди, фарбування та лакування входить в перелік систематичних заходів, що проводяться кожні 6-7 років. Всередині колод будинки найчастіше обробляють блок-хаусом або вагонкою, як найбільш придатними за стилем.

4. Покрівля. На будинках з колод здебільшого обладнують скатну покрівлю, з наступним покриттям звичайної чи м'якою черепицею. Володіючи хорошими експлуатаційними характеристиками, ці матеріали найбільш підходять за стилем.