Японський ландшафт основні елементи Ландшафтний дизайн у японському стилі популярний у всьому світі. Навіть ті, хто не знають, що це, мають хоча б найменше уявлення про те, як виглядає такий ландшафт.

Своєю популярністю японські сади зобов'язані більш ніж трьох тисячолітньої історії розвитку і вдосконалення. Саду в країні висхідного сонця відведена окрема і дуже важлива роль. Якщо в Європі сад біля будинку – це місце для відпочинку, проведення часу з друзями, а також привід для демонстрації своїх можливостей, то в Японії це місце — значить трохи більше, сад – це територія пізнання істини, усвідомлення себе у світі, а також місце, де можна відчути єднання з природою. Коротше кажучи, ландшафт в японському стилі заснований на символізмі і виражає певну філософію.

Кожен елемент японського саду несе певне смислове значення, тому варто відмовитися від нагромадження незрозумілих предметів, креативних і диких ідей, а також домінанти – у такому ландшафті все повинно бути гармонійно поєднано один з одним.

Ще з часу появи перших спроб оформлення саду, камінь і вода – це головні атрибути японського саду, тому штучну водойму – це один з найголовніших і впізнаваних елементів дизайну у східному стилі. Зі становленням буддизму, до каменя почали ставитися як до вмістилища верховного божества, тому кам'яний сад – це типова модель ландшафтного дизайну, яка виражає класичне японське світогляд.

Також класичним елементом вважається композиція, що складається з тринадцяти каменів, один з яких потрібно сховати від чужих очей подалі. Для того щоб створити таку кам'яну гірку, потрібно підібрати камені, враховуючи не тільки форму і колір, але і значення застосування кожного з них.

Японський ландшафт основні елементи
Японський ландшафт основні елементи

Ще одним атрибутом японського саду є тсукубаи. Це така кам'яна чаша, заповнена водою, вона повинна бути заввишки не більше 60 сантиметрів.

Замість ліхтарів краще використовувати тачі-гама – пьедестальные кам'яні ліхтарі висотою до трьох метрів. Виглядають вражаюче.

А альтанку найкраще зробити схожою на класичний чайний будиночок.

Головне не забувати, в композиції все повинно виглядати цілісно, гармонійно і завершено.