Яких видів бувають паркани з деревини Здавна житлові будинки на Русі обгороджували дерев'яними парканами. Але такі огорожі стали витіснятися технологічно новими матеріалами, такими як — полікарбонат, залізобетон, метал, профнастил та цегла.

Будь огорожу з цих матеріалів вважається більше довговічніше, але воно не зможе повторити естетичної краси паркану з деревини. Використанням цього екологічно чистого матеріалу території навколо будинку можна надати унікального сільського стилю.

Порода деревини

Із-за того що для спорудження огорож застосовується зазвичай дерево різної породи (має різну фактуру, колір і здатність протистояти різним атмосферних опадів), огорож з цього матеріалу існує багато видів.

Штахетник

Найпростішим огорожею є конструкції, зроблені з дерев'яних або металевих штакетин, які являють собою паркан з вертикально розташованих елементів. Класичним видом огорожі вважається паркан, дошки в якому кріпляться без просвітів, що представляють собою єдину конструкцію. Таким чином, територія присадибної ділянки не проглядається з вулиці.

Стиль «ранчо» — паркани такого виду часто застосовуються на селянських та фермерських господарствах. Для цього до стовпів, встановленим на певній відстані, прикріплюються горизонтально 2-4 дерев'яні дошки. Як правило, такий заслін підходить до ділянки, на якій розташований дерев'яний будинок. Євро-штахетник можна придбати в багатьох магазинах будматеріалів або у компаній, що займаються продажем різних будматеріалів.

Тин

Цей вид огорожі називається також – тин або плетінка, оскільки виготовляється він із прутів лози, які обвиваються «змійкою» між вертикально встановлених стовпів-опор. Якщо використовувати в зведенні таких конструкцій матеріал минулий якісну обробку, то даної огорожею можна надати житловому будинку або окремо стоїть ресторану, готелю, кафе чи магазину, які оформлені в етнічному стилі ще більшої респектабельності.

З дерев'яних рейок, сполучених між собою хрест-навхрест, можна зробити косий чи прямий паркан-ґрати, з допомогою якого можна створити красиві і незвичайні декоративні візерунки, здатні своїм виглядом прикрасити будь-яку будівлю.