Самостійне виготовлення ліжка з щитів Напевно кожній людині хочеться мати у власному будинку або квартирі красиву меблі відмінної якості та ще з ексклюзивним зовнішнім виглядом. Раніше предмети меблів проводилися з таких матеріалів як ДСП, масив і дошка.

Але сьогодні досить широко для цих цілей використовуються щити.

Що собою являють щити?

Протягом багатьох років, на виробництві застосовувалося нехимическое пресування деревини і в наш час, ця процедура стала більш доступна для більшості громадян. Тепер подібний матеріал має назву меблевий щит. До складу матеріалу входять спресовані дошки і бруси. Плюс до всього, порода дерева біля меблевого щита може бути абсолютно різною.

Цей матеріал для виготовлення меблів легко обробляється і практично нічим не поступається цільної деревини. Меблеві щити володіють різною вартістю, все залежить від того, якої товщини матеріал і з якого дерева він виготовлений. В принципі, для самостійного виготовлення меблів не потрібно багато інструментів.

Як зробити з меблевих щитів ліжко?

Спочатку знадобиться підготувати дві однакових плити з приблизним розміром 2100 на 1050 міліметрів для передньої і задньої частини ліжка. Також доведеться вирізати два щита для бічних частин і підготувати три бруса довжиною в 2050 міліметрів. Після вирізання потрібних елементів для ліжка, варто нанести на них антисептики, які зможуть захистити виріб від впливу вологи і комах.

Самостійне виготовлення ліжка з щитів
Самостійне виготовлення ліжка з щитів

Далі потрібно обрізати рубанком кути на верхній частині ліжка і акуратно затерти їх за допомогою шліфувальної машинки. Це робиться, щоб уникнути травмування при експлуатації. Після цього, дві бічні частини можна з'єднати з задньої і передньою частиною ліжка. При цьому плити з боків потрібно встановлювати на 10 сантиметрів вище від підлоги. Щоб скріпити всі ці елементи меблів знадобиться скористатися спеціальними меблевими шурупами, під які заздалегідь готуються отвори.

Потім варто встановити два бруса всередині бічних щитів. Саме на цих деталях потім буде лежати підматрасник. По центру до брусів, потрібно прикріпити ще один брус з допомогою оцинкованих саморізів потрібної довжини і сталевих куточків.

В кінці доведеться підготувати підматрасник. З цією метою по периметру ліжка кріпиться брус 25 на 40 міліметрів, де на кожному кінці виконуються косі зрізи. Потім в центрі зверху має бруска встановлюється ще один брусок. На завершення до встановлених брусків кріпляться поперечні дошки на відстані 10 сантиметрів. Тепер залишається всього лише покласти на ліжко матрац та ліжко готова до використання.