Проблеми деревини та їх усунення Дерево вважається одним з кращих матеріалів, що використовуються в будівельних і оздоблювальних роботах. Але деревина володіє і деякими недоліками. Тільки за умови, що їх вдасться компенсувати, вдасться зберегти зведену чи відремонтовану конструкцію у хорошому стані.

Найбільш важливі проблеми, що виникають при експлуатації деревини, представлені далі.

1. Ураження деревини грибком

На матеріалах, виготовлених з дерева, грибок здатний з'являтися дуже швидко. Цьому сприяє висока вологість матеріалу, а також відсутність спеціального захисту. Краще спочатку купувати деревину, оброблену захисними засобами. Але можна і самостійно вберегти дерево від мікроорганізмів, що якщо покрити його антисептичним розчином. Найпростіший його варіант вийде виготовити з мідного купоросу. Але у продажу є маса антисептичних просочень, які легко наносяться і дають чудовий ефект.

2. Деревина швидко гниє

Щоб деревина могла довго залишатися міцною, її необхідно захищати від вологи. Вода призводить до того, що дерево починає інтенсивно гнити. Особливо швидко уражаються ті ділянки матеріалу, які стикаються з грунтом. Наприклад, дерев'яні стовпи в своїй нижній частині вже через пару років починають руйнуватися. Щоб цього не відбувалося, потрібно забезпечити якісну гідроізоляцію. Наприклад, підземна частина стовпів попередньо обробляється бітумом. Для збільшення гідроізоляції надземних частин будівлі застосовуються руберойд і спеціальні водовідштовхувальні просочення.

3. Матеріали з дерева легко загоряються

Саме пожежа, мабуть, є найбільш серйозних небезпек, з якими може зіткнутися власник дерев'яного будинку. Щоб знизити небезпеку займання деревини, останню потрібно обробляти антипіренами. Це добавки, завдяки яким деревина отримує здатність до самозатухання. Також не варто забувати, що в дерев'яних будинках проводка укладається тільки відкритим методом. Бажано додатково поміщати проводу в захисні короби.

Проблеми деревини та їх усунення
Проблеми деревини та їх усунення

4. Дерево необхідно шліфувати і фарбувати

Навіть при забезпеченні якісного захисту деревина все одно буде зношуватися. Щоб повернути їй колишній вигляд, доведеться проводити шліфовку, а потім покривати матеріал фарбою або лаком. Враховуючи такі проблеми, власник зможе організувати кращі умови для експлуатації дерев'яного будинку або обшивки з деревини.