Концептуальні інтер'єри Прагнення виділитися, відійти від шаблонів масової культури і зробити свій інтер'єр унікальним призводить більшість дизайнерів та багатьох замовників інтер'єрів до пошуку нестандартних рішення.

Далеко не завжди вони виявляються повною мірою оригінальними, а кращі розробки часто стають предметом наслідування, модною тенденцією, і унікальність, у свою чергу, втрачається.

Однак, пошуки тривають, бо вони є болісний і прекрасний супутник справжньої творчості.

hqroom.ru – це не регламентоване дотримання певного стилю або канонічним художнім прийомам. Це – втілення конкретної ідеї, поштовхом до якої можуть бути не тільки декоративні вишукування, але навіть політичні уподобання, історична канва, психологічні мотивації, так, що завгодно. Оригінальність полягає не в самій ідеї, а в способах її реалізації в інтер'єрному дизайні.

Не дуже цікаво розглядати інтер'єри офісів або клубів, пов'язаних з діяльністю певних виробничих, торговельних чи політичних брендів. Тут все гранично зрозуміло, і дизайнер користується як правило напрацьованими прийомами, нерідко спускаючись до рівня посереднього художника-оформлювача. Зустрічаються, правда, цікаві декораційні знахідки, викликані до життя такими потужними важелями, як реклама та піар, але шаблонності набагато більше, ніж творчості в подібних дизайнерських «шабашках».

Як відомо, своя сорочка ближче до тіла, і інтер'єр квартири в дусі концептуального дизайну викликає велику зацікавленість. Як найпростіший і дуже поширений приклад ідеї декоративного характеру в основі інтер'єру, можемо згадати контрастність кольорів. Багаторазово обігравалася контраст чорного і білого.

Слід зазначити, що в догоду концептуальності дизайнер може пожертвувати багатьма стилістичними канонами. Проте, класичні стилі інтер'єрів квартир не дозволяють втілити контрастність в чистому вигляді, вона абсолютно суперечить класиці.

Зате сучасні стилі, побудовані на абстрактності, конкретизації деталей, конструкционности, як не можна краще підходять для таких концепцій. З психологічної точки зору у володарів контрастних інтер'єрів можна діагностувати яскраво виражену дуальність сприйняття навколишнього світу з нерозвиненістю півтонів у всіх життєвих аспектах і безкомпромісність.

Класика в сучасному світі сама по собі вже концептуальна, і реалізована в максимально повному обсязі найчастіше постає у вигляді особняків в колоніальному стилі. Дуже благодатний грунт для розробки дизайнерами – футуристичні інтер'єри. hqroom.ru, яка немов ширяє в повітрі, конструкцій з металу, впровадження великої кількості високотехнологічних побутових приладів і точкової підсвічування створює образи, асоціативно пов'язані з творами фантастів.

На противагу ілюзорною концепції футуризму можна сміливо піднести дуже земну, потужну концепцію гармонізації з природними формами і середовищем, втілену в спадкуванні традиційно етнічної образності, яка все частіше проникає в дизайн квартир і заміських будинків.