Як зробити грамотну планування саду Створити красу в своєму саду бажає кожен господар. Але цього неможливо досягти без грамотної планування ділянки і посадки потрібних рослин. Для цього, необхідно враховувати особливості клімату і період цвітіння декоративних посадок.

Ви можете створити сад своєї мрії без важких зусиль і великих матеріальних витрат. В плануванні саду можна виділити кілька етапів.

По-перше, необхідно зробити детальний схематичний план майбутньої ділянки. На папері або в комп'ютерній програмі робиться креслення вашої ділянки із зазначенням усіх його розмірів і нанесенням вже наявних об'єктів. Тут потрібно детально вказати місце розташування будинку, дерев, чагарників, господарських будівель і забору. Таким чином, ви наочно визначте вільне поле для ландшафтного дизайну і втілення своїх ідей.

Як зробити грамотну планування саду
На кресленні вказуються всі розміри і масштаб – це дуже важливо для майбутньої реалізації проекту. Перед нанесенням цифрових значень проводять ретельні вимірювальні роботи. Після створення докладного проекту можна приступати до процесу його реалізації. З допомогою таких підручних засобів як мотузка і кілочки, на ділянку можна нанести всі плановані об'єкти і споруди. В таких випадках роблять розмітку і з допомогою будь-яких сипучих матеріалів.

Якщо ви плануєте власний сад, то тільки вам вирішувати в які терміни будуть проводитися роботи. Однак, створення таких складних об'єктів, як ставок або штучний пагорб краще не відкладати до наступного року. Далі, необхідно вивчити властивості різних рослин, і вирішити, які з них ви хочете посадити в саду.