Будуємо садову хвіртку В нашій місцевості здавна повелося вхідні ворота і хвіртки, а також і самі будинки прикрашати декоративними решітками. Ця традиція збереглася й зараз.

Матеріали.

Для виготовлення більшості хвірток я брав деревину червоної каліфорнійської сосни Це дерево досить дороге, тому частіше знадобиться використовувати деревину червоного кедра — так дешевше.

Рама хвіртки складається з двох стійок, верхній, середній і нижній перемичок. Стійки і середню перемичку я роблю з дощок перетином 50х100 мм, а на виготовлення нижній і верхній перемичок беру заготовки перерізом 50x200 мм, Якщо хвіртка великих розмірів, то для нижньої перемички застосовую дошку перерізом 50x250 мм і до неї підбираю стійки відповідної ширини. Щоб конструкція рами вийшла надійною і красивою, зазвичай приймаю ширину стійок рівної 1/2.. 1/3 ширини нижньої www.postroil.com.

Для виготовлення фільонок використовую дошку перерізом 25x150 мм, а грати роблю з планок перерізом 25х30 мм. Після того, як матеріал відібраний, остругиваю дошки з чотирьох сторін на верстаті. Прямокутність сторін гарантує щільну стиковку стійок і перемичок.

Інструменти. В роботі я використовую стругальний і фрезерний верстати, а також настільні циркульну і стрічкову пилки З ручного інструменту мені потрібні стамески і киянка, плюс розмічальний інструмент. Цього набору цілком достатньо.

З'єднання. При складанні хвіртки віддаю перевагу прямим з'єднанню www.postroil.com вполдерева, не часто застосовується при виготовленні дверей. Вважаю, що воно має дві переваги в порівнянні з іншими, по-перше, забезпечує більшу контактує поверхня при склеюванні. По-друге, технологічно це з'єднання легко виконувати.

Щоб забезпечити вільний хід хвіртки навіть в сиру погоду, з кожної сторони між хвірткою і стовпом я залишаю зазор в 12 мм, Тому ширину хвіртки приймаю дорівнює відстані між стовпами мінус 24 мм. Перемички я випилюю точно за цим розміром, а стійки роблю такої ж висоти, як і хвіртка.

Будуємо садову хвіртку
Виготовлення гнізда з'єднання стійки і середника починаю з серії поперечних пропилів
Для чорнової обробки з'єднань використовую стрічкову пилу
Зачистка з'єднання на фрезерному верстаті
Робота ручної фрезерної машинкою

Виготовлення деталей. Як правило роботу я починаю зі стійки — размечаю і вибираю гніздо-паз в місці, де буде встановлена середня перемичка. Розмітивши паз, роблю ряд поперечних пропилів майже до половини товщини заготовки, а потім видаляю зайву деревину стамескою.

Гнізда призначені для з'єднань на кінцях заготовок, вибиваю стрічковою www.postroil.com (чорнова обробка). Щоб зробити акуратний запив і забезпечити безпеку роботи, фіксую напрямну лінійку на столі пили, а заготовку до неї притискаю дощечкою з «гребінкою» на торці. Видаливши основну масу знятого матеріалу гніздо допрацьовую до остаточного розміру на фрезерному верстаті пальчикової фрезою (чистова обробка). Брусок з деревини притиснутий до направляючої лінійки, не дозволяє фрезі допускати браку при фрезеруванні заплечика з'єднання.

Іноді я працюю ручної фрезерної машинкою. Для цього у мене є спеціальне пристосування з саморобним підставою, що дозволяє обробляти відразу дві заготовки. Підстава пристосування для фрезерування переміщається по www.postroil.com тієї ж товщини, що і стійка хвіртки.

Щоб встановити елементи решітки і фільонки на місце, у перемичках вибираю пази на фрезерному верстаті, використовуючи кінцеву пряму фрезу O20 мм. В средніке роблю два паза шириною 20 мм: верхній глибиною 12 мм — для решітки, а нижній глибиною 25 мм — для фільонок. У двох інших перемичках фрезерую пази губіної 12 мм.

Потім вибираю довгий паз на кромках планок набірної Фільонки фрезою з опорою направляючої, що відстежує профіль шаблона закріпленого над www.postroil.com.

Решітка у верхній частині хвіртки набрана з окремих планок розділених проставкамм, виготовленими з деревини кедра. Це я роблю на циркульної пилі. Напрямна лінійка утримує тильну частину заготовок, оберігаючи оброблювані деталі від перекосу при пилянні, що виключає можливість самовільного відкидання їх назад.

Збірка хвіртки. Після того, як всі деталі виготовлені, я роблю попередню збірку — підганяю всі деталі насухо. Так як хвіртка — виріб досить значних розмірів, роблю це на спеціально обладнаному робочому місці

Остаточну зборку починаю з того, що до однієї зі стійок приклеюю перемички. Кожне столярне з'єднання вполдерева я прикриваю дерев'яними плашками, преохраняющими поверхню 3аготовок від пошкодження її губками струбцин Перед тим, як остаточно затягнути струбцини, кожне з'єднання перевіряю на прямокутність шаблоном і косинцем.

У пази верхньої і середньої перемичок по черзі вставляю планки решітки, попередньо проклеївши паз. Зайвий www.postroil.com видаляю ганчіркою. Встановлюю всі планки, приклеюю другу стійку, не забуваючи при цьому перевірити правильність складання по діагоналі.

Після того, як в місцях з'єднань рами висохне клей, приступаю до встановлення планок фільонки, довжина яких на 12 мм менше відстані від дна одного лазу до дна протилежного. Заводжу верхню частину планки фільонки в паз середньої перемички (його глибина 25 мм), нижній кінець планки проходить над кромкою нижньої перемички і планку можна опускати в нижній паз. Коли всі складальні одиниці стануть на призначене їм місце — збірка закінчена.

Оздоблення та фарбування. Незалежно від застосовуваної породи деревини, я вважаю що хвіртку слід фарбувати або протруювати. Це захистить її від впливу вологи, особливо відкриті торці деталей, кути і щілини. Фарби на масляній основі, призначені для зовнішніх робіт, я наношу в два шари, приблизно також як і при www.realprof.ru.

Навішування. www.postroil.com навешиваю на оцинковані накладні петлі — вони міцні і їх легко монтувати. Для рівномірного розподілу навантаження по висоті хвіртки встановлюю їх на однаковій відстані один від одного.