Особливості застосування керамзитового гравію Керамзитовий гравій є універсальним декоративним і будівельним матеріалом, за допомогою якого оформлюються дачні та садові ділянки, але, при цьому, він може застосовуватися і в будівельній сфері.

В наш час широко поширені утеплювачі, завдяки яким споруджуються теплі та енергоефективні будинки. Для того, щоб отримати керамзит, потрібно обпалити глину в доменній печі, температура якої буде близько +1300 градусів за Цельсієм. Переваги матеріалу такі: високі теплозберігаючі та звукоізоляційні показники, завдяки чому він часто застосовується в легкому бетоні, а також в якості засипки для конструкції споруди. Різні сипучі матеріали в широкому асортименті доступні на цьому сайті - vozimvse63.ru.

Особливості застосування керамзитового гравію

Що являє собою матеріал

Керамзитова зерно є масою, покритої пористої оболонкою. Зерно може володіти різними характеристиками, виходячи з яких визначається якість керамзитового гравію. Так, зерна можуть бути наступних розмірів: 5 – 10 мм, 10 – 20 мм і 20 – 30 мм. Виходячи з цього виділяють три фракції матеріалу, а якщо його розміри менше 5 мм, то його називають керамзитовим піском.

З першого погляду може скластися враження, ніби цей матеріал не знаходить широкого застосування, однак, варто помітити, що його головне достоїнство – високі теплоізоляційні властивості, в наслідок чого його активно застосовують в якості теплоізолятора. Завдяки даному цінному властивості керамзитовий гравій активно застосовується в тих цілях, коли потрібно утеплити підлогу, міжповерхове перекриття, дах або мансарду. Варто відзначити, що даний матеріал не сильно поступаються своїм більш популярним аналогам – цеглині або цементу.

Важливо розуміти, що теплоізоляція, хоч і важлива властивість, але далеко не єдине, що потрібно для комфортного і теплому будинку. Не менш важливий аспект – звукоізоляційні властивості. І ось тут на допомогу прийде керамзитовий гравій, який вважається недорогим і відмінним звукоізолятором, до того ж, його можна використовувати в якості «підстилаючого» елемента бетонної стяжки.

Розглядаючи основні характеристики керамзитового гравію, варто виділити наступні:

• його широко застосовують у цілях виробництва бетону;
• відрізняється стійкістю до різних погодних умов (спека або морози);
• вогнестійкість, звуко - і теплоізоляційні характеристики;
• в процесі експлуатації не гниє.

Всі вищеописані властивості корисні, коли потрібно підсипати фундамент в процесі будівництва будинку. Таким чином, відкриваються можливості зменшення глибини залягання фундаменту практично в два рази. Таким чином, ви не тільки заощаджуєте кошти на будівельних матеріалах, але і уникаєте промерзання прилеглих ґрунтів. В наш час керамзитовий гравій широко застосовують в тих цілях, коли потрібно побудувати не тільки сучасні лазні, але і класичні – росіяни чи турецькі. Досягається необхідна температура в спорудженні завдяки використанню керамзиту в якості теплоізоляційного матеріалу для стін лазні.

Варто зауважити, що керамзит знаходить застосування не тільки в будівельній сфері, але і багатьох інших галузях. Наприклад, його використовують в процесі викладення привабливих садових доріжок, прискорюють і збільшують врожайність плодових дерев, створюючи для коренів штучну дренажну систему. Подібний метод також активно застосовується і для кімнатних рослин, однак, в цьому випадку в хід йдуть дрібні фракції матеріалу.