Процес розмитнення Митне оформлення (розмитнення) являє собою комплекс процедур з вивчення та перевірки вантажу на наявність відповідних документів.

За законодавством Росії весь вантаж, який вводиться на територію країни, повинен піддаватися процесу розмитнення.

Оглядом вантажу на кордоні повинен займатися особа, яка проживає в Росії, щоб не були ущемлені інтереси одержувача.

Процедура розмитнення

Після того як вантаж опинився на кордоні, всі зобов'язання за операціями з виплатою митних зборів і оформлення різних документів, повинен взяти на себе одержувач вантажу. Крім цього, всі учасники ЗЕД зобов'язані слідувати правилам, які діють на кордоні.

Процес розмитнення
Процедуру розмитнення можна розділити на два етапи. Перший етап – це попередня підготовка, а другий – це сам процес митного очищення.

Підготовка документів

Для того щоб перейти кордон, перевізник вантажу повинен подати пакет документів, який буде свідчити про те, що даний товар не є контрафактом. При собі потрібно мати інвойс, пакувальний лист з перекладом, коносамент, специфікації. Якщо це перша угода, то слід надати відповідний контракт. А також необхідно пред'явити паспорт угоди.

Це був тільки основний перелік документів, який повинен бути у кожного перевізника. Залежно від вантажу, можуть знадобитися і інші сертифікати, що свідчать про якість товару.

Оплата процедури митного очищення

Кожен перевізник зобов'язаний робити певні виплати в процесі розмитнення. У цьому переліку входить мито, в залежності від ввезення чи вивезення товару, акцизний збір, податок на ввезенні товару з інших держав, митні збори. Окрім основних виплат можуть проводитися і додаткові платежі.

Тільки дотримання всіх правил процесу митного оформлення та виплата різних мит можуть гарантувати, що вантаж зможе надалі вільно переміщатися за територію Росії. Щоб спростити процедуру розмитнення рекомендується найняти митного брокера з широкою специфікацією.