Різновиди дитячих майданчиків на присадибній ділянці Одним з найкращих варіантів відпочинку для дітей є заміський ділянку або дача. Для того, щоб цей процес проходив цікаво і захоплююче для дитини, необхідно облаштувати для нього ігровий майданчик, відповідно до її віку.

Вибираючи обладнання для ігрового майданчика на дачі, важливо мати на увазі вік дітей:

1. Малюки. Необхідними ігровими елементами для діток до 4-х років виступає пісочниця, невелика галявина і ділянку для басейну. Матеріалом для облаштування пісочниця може бути деревина, чи екологічно чистий яскравий пластик, добре переносить умови відкритого повітря. Переваги останнього варіанта полягають в тому, що за ним потрібно менший догляд, а по закінченню літнього сезону його можна розібрати і заховати на зиму. Бажано для пісочниці передбачити кришку, адже за містом досить бродячих котів і собак. Також дуже важливо передбачити наявність тіні в жарку погоду: це може бути крона дерев або пляжний парасолька. Водні процедури для малюка дуже корисні, і застосування надувного басейну в цьому випадку – найбільш оптимальне рішення. Для цього потрібно буде обладнати спеціальну площадку для його установки: піщаний ділянку в цьому випадку виглядає найбільш привабливим, адже при установці басейну на траві це не корисно ні дитині, ні газону.

2. Дошкільнята і молодші школярі. В такому віці діти відрізняється спритністю і рухливістю, тому пісочниця їм вже не цікава. Тому для віку 5-8 років важливо наявності ігрових елементів для лазіння, стрибання, висіння, гри в м'яч. Це можуть бути різні гірки, турніки, гойдалки, мотузки, мотузкові сходи і т. п. Дуже часто вміє глава сімейства цілком здатний спорудити такі пристосування самостійно за допомогою портативного зварювального апарату. Наявність басейну для цього віку також дуже важливий, тому він буде цілком доречний.

Різновиди дитячих майданчиків на присадибній ділянці

3. Середній шкільний вік. Крім інтересу до ігор активного плану діти в такому віці мають схильність до самоти. Для реалізації цих потреб потрібно затишний куточок для відпочинку, для чого можна використовувати невелику альтанку, хустці в садовій частіше або місце під вербою: облаштування дитячого будиночка взагалі буде повним щастям. Наявність місця для активних ігор також дуже важливо для школярів середнього віку, тому потрібно буде подумати про газон для футболу або баскетбольний майданчик. Дитячу купіль у цьому випадку можна вже не ставити, підлітки здатні вже самі сходити або з'їздити на велосипедах на найближчу річку або озеро. А от спортивний куточок з турніками, брусами та іншими пристосуваннями для занять фізкультурою буде дуже доречний: головне, щоб це було оформлено вже «по-дорослому», що дуже принципово для хлопців.