Як урізноманітнити дизайн інтер'єру фальш-балки з поліуретану Поліуретан, не так давно з'явився на ринку інтер'єрного дизайну, розширив можливості декорування житлових і громадських приміщень. Легкі, зручні в монтажі деталі носять виключно оформлювальний характер без будь-якого функціонального навантаження.

На відміну від дерев'яних елементів, декоративні стельові балки з поліуретану служать не для зміцнення стін або крівлі, а для створення атмосфери, характерної для того чи іншого стилю. Вибір кольору, фактури або форми виробів також орієнтований на концепцію, загальну для приміщення в цілому.

Стилізація житлового приміщення

Чому саме поліуретан, а не алюміній або не деревина? Крім невеликої ваги, полімерний матеріал володіє невисокою вартістю і можливістю легкої обробки. Простий прямокутний елемент білого кольору легко перетворюється в старовинний потертий брус, покритий вибоїнами і тріщинами, або рівну блискучу поперечину металевого відтінку. Зручна основа підходить для імітації будь-якої породи дерева – дуба, вишні, клена, липи.

Якщо дозволяє висота стель можна створити конструкцію, підкреслює один з перерахованих стилів:

 • кантрі;

 • прованс;

 • модерн;

 • лофт.
 • Більш акуратно слід включати балки в класичні композиції, так як традиційна класика все ж передбачає вільний підстельовий простір (за винятком монтажу освітлювальних приладів).

  Для інтер'єру в сільському стилі використовують постарені вироби, що імітують грубувату, погано оброблену деревину темного або світлого відтінку. Наявність чіткої геометрії не має значення, але обов'язкова яскраво виражена природна текстура у вигляді деревних прожилок. Для приміщення в стилі прованс актуальна фарбування спокійними тонами – блакитним, оливковою або бежевим.

  Для модерну характерні яскраві кольори і незвичайні конфігурації – закруглені, зигзагоподібні, змієподібні. Всередину балок вбудовують неонову чи кольорову підсвітку. Лофт – справжнє роздолля для балкових конструкцій, які розташовують паралельно або перпендикулярно, схрещують і встановлюють у два ряди.

  Можливості самостійного декорування

  Такі фактори, як легка вага і різноманітність моделей надають можливість самостійної підготовки і установки балок. Експериментувати можна і з покупними виробами, і з декорованими своїми руками. Для стилізації поліуретану під деревину використовують акрилові фарби, спеціальні просочення і розчини для художніх робіт.

  Щоб основний тон лягав рівно, полімерну поверхню попередньо грунтують. Завжди в тренді зістарювання – надання речей старовинного, антикварного вигляду. Можна використовувати фактурні штукатурки, позолоту, спеціальну растрескивающуюся фарбу. Головне, щоб в результаті вийшла балка, що поєднується з навколишньою обстановкою.