Як вибрати і купити панікадило для храму

Панікадило є великою люстрою, на якій розташовуються свічки чи лампадки. Церковним світильників характерно вести точку відліку дати своєї появи з незапам'ятних часів.

Коли виникло християнство і з'явилися храмові споруди, освітленням були лампади і примітивні свічники.
Тьмяне світло наповнював приміщення таємничістю і створював відчуття присутності Бога.


Часи змінювалися, з ними змінювалися та ускладнювалися форми церковних освітлювальних приладів, які наділялися певним символічним змістом. Ключовою церковний світильник, символ світла Божого – це панікадило.


Сучасні храми позбавлені природного світла. У церкві панує напівтемрява, від якої можна позбутися, якщо запалити свічки під час богослужіння. Це дуже символічно: тільки завдяки вірі в Господа Бога життя буде освітлена. Недільні служби та Великі християнські свята є прикладом того, коли в храмі будуть запалені сотні світильників. Одним з таких і є панікадило – символ Божественного сяйва, яке сходить до праведників.


Якщо провести тотожні паралелі, то панікадило – це небесна церква, незліченні свічки – віруючі люди, на яких зійшов Святий Дух з його добротою.

Матеріали для виготовлення і декорування.

На початку нашої ери для виготовлення люстр використовувалися такі метали, як мідь, залізо, срібло, олово. На такому металевому обручі кріпилися воскові свічки. Церковної люстрі доводилося виглядати в один або декілька ярусів.


Панікадило дня сьогоднішнього використовується як елемент декору, а саме як розкішний багатоярусний світильник. Суворі обмеження на кількість ярусних рядів відсутні. Це пов'язано з тим, що ніяк не визначилися, скількома чинами мають небесні істоти, ієрархія яких відображається на ярусних кільцях. Купити панікадило можна на сайті: www.lampada-m.ru.

Стандарт кількості рядів панікадила – один, три, сім, дев'ять, дванадцять.


Будь-яку церковну люстру можна віднести в ранг шедеврів. Листя, квіти, фігури апостолів розташовуються на паникадильных ярусах.


При організації робочого процесу основною вимогою є дотримання церковних канонів. Частини декору наділені сакральним сенсом. На сьогоднішній день найчастіше при виготовленні панікадила використовують бронзу, сплави міді. Можна зробити замовлення і на латунний світильник. В орнаментальному оздобленні майстри користуються кришталевими елементами і із природних каменів.


При розрахунку паникадильной люстри необхідно враховувати багато моментів. Такими є розміри виготовлених виробів, вид матеріалу. Замовник створює заявку, на підставі якої виконавець зможе зробити приблизну калькуляцію вартості люстри. Прайс-лист на сторінці Інтернет магазину містить інформацію про стандартні вироби та ціни на них. Щоб виготовити церковну люстру, потрібно багато часу, оскільки така робота вважається складною і кропіткою, що вимагає глибоких знань в символіці церкви.