Вибір кутового дивана. Тонкощі Кутові дивани – меблі практична, приваблива, функціональна та ергономічна. Але, зрозуміло, всі ці достоїнства актуальні тільки в тому випадку, якщо мова йде про якісний предмет меблювання, вибраному з особливою ретельністю.

Про те, як це зробити, ми сьогодні і поговоримо.

Отже, якщо ви вирішили придбати описуваний предмет меблювання, вам слід відповісти на кілька запитань.

По-перше, визначитися, чи буде він використовуватися тільки для відпочинку або сну. В останньому випадку потрібно звернути увагу на кутовий диван-ліжко.

По-друге, потрібно знати, як часто планується розбирати диван. Від цього залежить вибір механізму його трансформації. Далі визначитися, чи потрібен ящик для зберігання постільних речей, полиці для газет, бар в підлокітниках і інші доповнення, якими радують своїх власників багато предмети меблювання.

Далі звужуємо коло пошуку за рахунок габаритів дивана. Дуже важливо відразу визначитися, в який саме кут ви поставите предмет меблювання і скільки місця ви можете для нього відвести. Тільки відразу ж враховуйте його розміри в розібраному вигляді, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

І пам'ятайте, що фахівці не рекомендують ставити меблі біля батареї. Хоча б тому, що таким чином ви перекриєте хід тепла. Крім того, гаряче повітря, що виходить від опалювальних приладів, справляє не найкраще вплив на стан предметів меблювання.

Якщо ж іншої можливості немає, хоча б придбайте зволожувач повітря, щоб захистити меблі. Але ми відволіклися.

Вибираючи кутовий диван, обов'язково загляньте йому всередину. Подивіться, з якого матеріалу виготовлений каркас виробу. Це може бути дерево або метал. Кращими, але і найдорожчими визнаються основи з цільної деревини. Важлива і її порода. Найміцніші – бук і дуб, але і коштують недешево. Береза – доступна, але відноситься до м'яких сортів, схильним до деформації. Все це слід брати до уваги при виборі кутового або прямого дивана.

Оптимальним по співвідношенню ціна/якість вважається металевий каркас. Але знову ж таки за умови, що він має гідне виконання. Зокрема, якісні зварні з'єднання та антикорозійний захист. Краще всього виглядають металеві каркаси, пофарбовані методом порошкового напилення.

Наповнювач дивана може бути різним. Головне, щоб це не був дешевий поролон, який вийде з ладу через 3-5 років експлуатації. ППУ, латекс, пружинний блок служать помітно довше.

Що стосується оббивних матеріалів, то їх вибір заслуговує окремої розмови. Скажемо тільки, що кращі експлуатаційні характеристики демонструють тканини з тефлоновим просоченням, а також шкіра та шкірозамінник.