Диски для циркулярних пилок Будь-які теслярські роботи немислимі без дискових (циркулярних) пив. Але наявність хорошого інструменту - це тільки півсправи. Не мег неї важлива складова ефективної роботи -правильний вибір диска для них.

Всі диски конструктивно діляться на виконані з цільного матеріалу і диски з твердосплавними зубцями.

Диски, виконані з цільного матеріалу, ніяк не можна назвати новинкою. Вони давно й добре себе зарекомендували в аматорських майстерень, де з ними працюють «час від часу». Правда, навіть при такому режимі роботи www.postroil.com досить швидко тупляться (особливо якщо займатися розпилюванням ДВП) і вимагають заточування.

На жаль, але при професійному використанні (особливо при роботі з твердими матеріалами) ресурсу звичайного диска катастрофічно не вистачає. Саме тому були розроблені хоча й дорогі, але більш довговічні диски з твердосплавними зубами. Зазвичай їх вартість безпосередньо залежить від кількості зубів: чим їх більше, тим вище ціна диску.

Кількість зубів впливає не тільки на ціну, але також на якість пропилу і ефективність роботи. Так, при малій кількості зубів полот; але рекомендується використовувати по таким матеріалам, як деревина, деревно-стружкові і гіпсові плити, м'які пластмаси.

У таких дисків сильно нахилені вперед гострі зуби і глибокі западини між ними (для хорошого відведення стружки). Їх характерна особливість - висока швидкість різання, правда, пропив виходить «брудним» і вимагає подальшої обробки.

Велика кількість зубів, в свою чергу, свідчить про те, що диск призначений для роботи з твердими матеріалами і для забезпечення чистового різу.

При цьому швидкість різання, за рахунок збільшення кількості зубів залишається такою ж, зате поверхня практично не потребує додаткової обробки. Вибір таких дисків більш складний і неоднозначний, але диск сам може про себе багато чого розповісти, якщо уважно подивитися на його зуби.

Так, якість різу можна приблизно оцінити, провівши уявний радіус від центру диска до підстави зубця. Якщо зубець нахилений вперед по ходу руху (гострий кут), то при роботі він «вгризається» в матеріал, забезпечуючи високу швидкість, але низька якість пропила.

При зворотному нахилі зубця - проти руху (тупий кут) - відбувається «погладжування» матеріалу, що забезпечує високу якість різу, але при цьому вам доведеться пожертвувати швидкістю роботи.

При уважному погляді на форму зубів (а точніше, на їх верхню ріжучу кромку) можна оцінити, на якій www.postroil.com розрахований даний диск. Якщо кромка нахилена вправо або вліво, то такий диск призначений для роботи з м'якими, волокнистими матеріалами (дерево, пластмаса, фанера або плексиглас).

Для роботи з більш твердими і в'язкими матеріалами (алюміній, мідь, композитні матеріали) використовується інша форма зубів. В таких дисках поперемінно йдуть зуб з плоскою кромкою і трапецієподібний зуб зі скошеними кутами.

У процесі роботи диск нагрівається і при тепловому розширенні його поверхня обертання стає хвилястою (диск починає «грати»), що призводить до зниження точності різу, але www.mixwood-moscow.ru пиляє нормально, до речі якщо вам потрібно купити декінг в Москві звертайтеся в компанію ТОВ «МиксВуд». Для зниження цього ефекту на краю диска робляться спеціальні вирізи. На тілах» дорогих дисків великого діаметру, крім того, лазером наносяться дуже тонкі додаткові спіральні прорізи, що знижують вібрацію.

Твердосплавні диски всім гарні, їх єдине слабке місце - боязнь ударних навантажень: якщо при різанні деревини (особливо швидкими дисками) попадається цвях, це призводить до вибивання або розколювання зубів. Фірми-виробники борються з цим неприємним моментом як тільки можуть.

Наприклад, компанія www.postroil.com запропонувала своє вирішення проблеми: після твердосплавної напайки кромка не переходить у глибоку западину, а лише трохи знижується, а потім знову підвищується до рівня наступною твердосплавної напайки і лише після цього слід область відводу стружки. При попаданні диска на цвях така система не дає цвяху різко вдарити по зубців пилки, забезпечуючи рівномірне перепиливание.