Як оформити допуск СРО в будівництві Державне ліцензування діяльності пов'язаної з безпекою об'єктів, охороною життя, здоров'ям і охороною навколишнього середовища з січня 2010 було припинено.

Тепер контроль над діяльністю профільних організацій покладається на саморегулюючі організації.

Під допуском СРО, мається на увазі свідоцтво, яке дозволяє виконувати будівельні роботи, яка видається на підставі стандартів і норм саморегулівної організації. Перед тим як отримати допуск, спеціальний комітет вивчає репутацію і потенціал претендента на отримання допуску.

Так як отримання допуску передбачає спільну відповідальність усіх учасників. Щоб оформити допуск СРО, треба надати документи: Заяву, написану в письмовій формі. Реєстраційні документи організації, які повинен завірити нотаріус. Документ про постановку на облік в ІМНС, завірений нотаріусом. Також нотаріус повинен запевнити, виписку з ЕГРЮЛ, свідоцтво ГРН, лист Росстату і копію статуту компанії. Якщо організація мала допуски СРО, значить треба надати їх завірені копії.

Крім цього надається копія наказу про вступ на посаду керівника і перший протокол засновників, ці документи повинні бути завірені печаткою. Треба надати реквізити та печатку організації. Надається документально підтверджена інформація про кваліфікації працівників і технічному оснащенні організації.

В окремих випадках вимагається надання бухгалтерського балансового звіту. Всі документи треба надати в саморегулюючу організацію особисто. Комітет після отримання, вивчає документи, готує документи для укладення договору зі страховиками. Якщо організація відповідає вимогам, тоді керівник підписує заяву.

У разі позитивного результату компанії пропонують внести внесок в компенсаційний внесок. Після внесення оплати вони отримують на руки документи, що дозволяють виробляти той вид робіт, який був зазначений у заяві. Нерідко зустрічаються випадки, коли в саморегулівній компанії для отримання допуску СРО, вимагають від організації застрахувати весь кадровий склад організації.