Змінено правила розрахунків за теплопостачання Щоб знизити матеріальну навантаження, що лягла на простих споживачів, уряд України вирішив змінити правила формування тарифів на центральне теплопостачання.

Рішення Кабінету Міністрів вже прокоментував міністр ЖКГ Р. Зубко. На його думку, кінцеві споживачі зможуть заощадити до 20% вартості централізованого опалення.

Головною особливістю оновленого порядку стала прив'язка вартості послуг з централізованого теплопостачання до фактичних температурних показників навколишнього середовища. Якщо раніше вартість послуг була фіксованою, і доводилося платити повну їх вартість, то тепер за основу для формування тарифу буде братися фактично надані послуги. Це означає, що комунальникам доведеться знижувати розміри платежів, якщо за вікнами квартир «плюсова» температура.

Крім цього, зі слів міністра, будуть враховуватися й інші фактори. Зокрема, при формуванні тарифу комунальні служби будуть зобов'язані керуватися показниками середньозваженої річної температури, а також враховувати кількість днів у конкретному місяці опалювального сезону. Одночасно з цим регулятор планує встановити єдині тарифи для конкретних виконавців, які будуть обов'язковими для керівництва і розрахунків.

Міністр заявив, що будуть створені всі умови для повноцінної і ефективної роботи всіх комунальних служб. Наприклад, в Європі вже давно кількість подається в квартири тепла прямо пропорційно від температури навколишнього середовища. В Україні ж крім величезних втрат (гаряча вода поки доходить з комунікацій до споживача остигає на кілька градусів) існує проблема неефективного використання енергоресурсів. Котельні працюють на однакову потужність незалежно від температури повітря, що, в свою чергу, позначається на кінцевій вартості тепла для споживачів.