Для чого потрібен мотоблок Наявність дачної ділянки само по собі вже передбачає здійснення інтенсивних земляних робіт в саду і на грядках. Для того, щоб роботи по підготовці ґрунту під висадку рослин займала менше часу і сил, оснащення сучасного дачника є цілий ряд механізованих пристосувань, і одне з них – мотоблок.

На що здатний сучасний мотоблок на дачі:

1. Оранка грунту. Для цього в комплект мотоблока входить спеціальний навісний плуг: при наявності потужного двигуна можуть проводитися успішні роботи по вспахиванию, в тому числі, цілинних земель. Особливо корисна ця функція агрегату для початківців дачників, тільки набирающихся досвіду в землеробських роботах. Мотоблок дає можливість піднімати грунт з глибини, що забезпечує насичення її киснем і вспушивание. Ефективність подібної обробки значно перевершує звичайне обробляння лопатою.

2. Боронування. Ця операція проводиться спеціальною насадкою з зубцями, в результаті чого верхня кірка землі руйнується: в результаті цього кисень отримує доступ в глибинні області грунту, що робить ріст рослин більш ефективним. Поверхнева кірка зазвичай виникає під впливом сонця в посушливий період. Також боронування дозволяє позбавлятися від бур'янів.

3. Підгортання. Особливо цього потребує картопля: спеціальна насадка мотоблока виробляє підняття борозен, що значно збільшує вентиляцію бульб і просушуванню землі від зайвої вологи. Крім картоплі, підгортання підлягають суничні і полуничні грядки, особливо якщо вони зростають в низинних місцях.

Для чого потрібен мотоблок

4. Копка і посадка. Копання картоплі за допомогою спеціальної насадки мотоблока відбувається набагато швидше, ніж вручну. Те ж можна сказати і про посадку: додатковий бункер вміщує до 30 кг посадкового картоплі.

5. Робота на газонах. Мотоблок корисний не тільки на городах та грядках: з його допомогою в значній мірі полегшується пристрій і догляд за газонами. Особливо корисна у цьому відношенні косарка роторного типу, що легко срезающая траву на заданому рівні: при цьому площа захоплення помітно перевищує ефект від газонокосарки або тріммера. Додатково може бути також придбано аератор, з допомогою культиватора збагачує газонний ґрунт киснем: це сприяє швидкості і густини зростання газонної трави.