Рекомендації по вибору змішувача для ванної Вибираючи змішувач для ванної, кожен новачок неодмінно зіткнеться з безліччю варіантів, в яких дуже легко заплутатися. Найбільш поширеною помилкою є вибір тільки за зовнішнім виглядом, без обліку технічних характеристик: у підсумку буває так, що вже встановлений сантехнічний елемент функціонує зовсім не так, як хотілося.

Прості поради з вибору змішувачі у ванну:

1. Конструкція. Якщо не чіпати дорогі напхані електронікою змішувальні прилади, то найчастіше вибір зводиться до двох варіантів конструкції – одноважельною і двухвентильной. Для першого типу змішувача характерна схема управління, яка здійснюється джойстиком, де натиск води регулюється рухами вгору або внизу, а її температура – вправо або вліво. Двохвентильні прилади є класичними пристроями, де кожен з наявних кранів відповідає за подачу води певної температури. За ціною такі змішувачі на порядок дешевше важільних, однак підбір потрібної температури для води проходить помітно довше.

2. Спосіб замикання води всередині змішувача. Таких способів може бути два – прокладочний або керамічний. Перший є найбільш дешевим і оснащується гумовими, або більш сучасними, силіконовими прокладками. Незалежно від матеріалу виготовлення, будь-яка прокладка досить швидко деформується і потребує заміни. Правда, процес заміни проводиться дуже

Рекомендації по вибору змішувача для ванної
швидко, та й витратний матеріал дуже дешевий. Більш покращеним способом запирання потоку води є вентиль керамічного типу, що складається з двох дисків, що мають отвори, які то сходяться, то знову перекриваються, в залежності від положення вентиля. При цьому довго крутити ручку не потрібно, для повного відкриття достатньо пів обороту.

Більш дорогими розробками є змішувачі каскадного і термостатичного типу. Основна родзинка каскадного змішувача – в оригінальності дизайну, завдяки чому досягається ефект невеликого водоспаду. Цьому сприяє наявність широкої та плоскої форми зливного отвору. У термостатичних змішувачах регулювання здійснюється двома ручками: окремо проводиться регулювання напору, і окремо – температури води. Якщо виставити ручку на певний температурний показник, це задасть змішувача програму з підтримки заданого режиму.