Як працює гідроабразивний різак Основна відмінність від гідроабразивного різання металевих елементів та іншими способами полягає в тому, відсутній який-небудь контакт між ріжучим елементом і поверхнею виробу.

Більше того, тут навіть не використовується такі звичні речі, як електрика або газове зварювання, в процесі різання akvakat.ru беруть участь тільки вода і абразив.

Як виконується різання металу?

В якості ріжучого елемента, в даному випадку, застосовується суміш води і абразиву в рівних пропорціях. Ця суміш подається на поверхню металу, в результаті чого виходить рівний шов.

Коли вода подається під тиском, вона досягає значення в 200 атмосфер, тому слід дуже обережно працювати з таким обладнанням.

Як працює гідроабразивний різак
Як працює гідроабразивний різак

Переваги гідроабразивного різання

Такий незвичний спосіб різання металевих виробів має ряд переваг, які перевершують інші методи:

1. Коли суміш води і абразиву струменем подається на поверхню металу, то це призводить до високих температур, максимум, поверхня виробу може нагрітися до 90 градусів.
2. Незважаючи на такий пересічний спосіб різання металевих виробів, з допомогою води і абразиву можна обробити навіть 100 мм товщину.

На жаль, такий спосіб різання обходиться дуже дорого, до того ж, приміщення, де будуть проводитися ці процеси, має бути влаштовано особливим чином.

Що стосується технічного процесу різання, то варто звернути увагу, що у деяких моделях передбачено, щоб бризки води били всередину струменя, а в інших – навпаки. Тому потрібно використовувати захисну каску і одяг.

Як працює гідроабразивний різак
Абразив, який використовується для різання, коштує дуже дорого, тому з них слід ставитися дуже обережно. Він виконує пробивну функцію, яка забезпечує глибоку різання.

Примітно, що коли виконується різання листового металу, то необхідність у використанні абразиву відпадає, тільки треба враховувати, що витрата води різко зросте.

Дуже важливо, що в процесі різання не виділяється пил, яка завдає шкоду здоров'ю. А ось краю, які отримуються в результаті обробки, навіть не потрібно шліфувати, що призводить до швидкої продуктивності.

На деяких моделях навіть не використовується людина, в якості оператора, всі дії виконує комп'ютер. Робочий тільки повинен внести необхідні параметри на комп'ютері.