Як вибрати насадку на фонтан Фонтани займають дуже важливе місце в створенні садових композицій: створювати химерні форми водяних струменів допомагають спеціальні насадки. При цьому також відбувається спінення, розбризкування і насичення води повітрям: це дозволяє створювати ефект зависання створених композицій.

Одним з критеріїв при підборі підходящої насадки для фонтану є вибір матеріалу:

1. Алюмінієва бронза. Ці дорогі форсунки вважаються найбільш довговічними, відрізняючись високою міцністю і стійкістю до корозії. Важливим фактором є також їх зовнішня привабливість, відрізняється м'яким золотистим металевим блиском: особливо ця краса проявляється під променями сонця, серед бризок і крапель.

2. Латунь. Більш економічний варіант, відрізняється непоганим зовнішнім виглядом, міцністю і довговічністю: не вимагаючи особливо догляду, такі вироби досить поширені у суспільній фонтанному обладнанні різних міських парків та площ.

3. Пластик. Самий недорогий варіант, відмінно підходить при оснащенні невеликих штучних водойм. Служать такі вироби не дуже довго, та й досить сильний напір води витримати не в змозі: тому утворені ними струменя не дуже стійкі до поривів вітру.

4. Метал. Дуже міцні вироби, здатні дати щільні водяні форми: незважаючи на наявність сильного вітру, створені таким чином зображення зберігають чіткість і стабільність. Особливою стійкістю відрізняються піноутворюючі форсунки, через більш нестійких до вітру цівок і бризок.

Що стосується створюваних фонтанными насадками форм, то найбільш популярними в цьому відношенні є:

1. Сфера, півсфера. Шароподобная конструкція має розходяться від центру пустотілі трубки: монтують такі наконечники на водонапорном каналі. Отримані форми зовні нагадують білосніжні шапки кульбаб.

Як вибрати насадку на фонтан

2. Риб'ячий хвіст. У формуванні картини беруть участь кілька окремих струменів, що випускаються соплами без утворення піни. Такий струменевий віяло зазвичай викидається під кутом 30-40 градусів.

3. Дзвін. На кінці нетовстий труби встановлені два диска, що формують водну завісу. Довжина насадки при цьому може бути від 50 см до 15 м, товщина водяної бані регулюється шляхом зміни відстані між дисками.

4. Кільце. Напірну трубу торообразной форми оснащують дрібними соплами, з рівномірною расположенностью. Тонкі цівки води при цьому розлітаються під кутом 120 градусів.