Верба, як матеріал для живоплоту Висока популярність живоплотів на дачних ділянках пояснюється можливістю таким чином не тільки захищати їх зовнішнього огляду і непрошених гостей, а й значним чином оживляти самі ділянки, облаштовуючи відмінний фон для квітників і клумб.

Живі огорожі безпосередньо на садових ділянках застосовуються для природного поділу на різні функціональні зони і для маскування непривабливих ділянок саду.

Одним з популярних рослин для створення живоплотів є верба, що зустрічається в наступних різновидах:

1. Біла верба. Виростаючи практично по всій території Європи, може досягати висоти 30 м. Дане рослина з загостреними листками починає цвісти в середині весни: освіта насіння зазвичай починається в липні. В живоплотах найчастіше використовуються такі сорти цієї рослини, як водоспад, кулястий карлик та олімпійський вогонь.

2. Верба пурпурова. В основному має вигляд чагарників висотою до 1,5 м, маючи світло-блакитні листя і чоловічі пурпурові сережки, що утворюються на початку літа. Володіючи медоносним цвітом, дана різновид верби привертає до себе значну кількість комах. Облаштовані з верби пурпурової огорожі здатні рости 25 і більше років.

Верба, як матеріал для живоплоту

3. Верба гостролиста. Є самим популярним рослиною в облаштуванні живих огорож серед усіх вербових. Її також називають вербою, що може мати вигляд як чагарників, так і дерев з округленою кроною. Висота верби може досягати 10 м: внаслідок своєї універсальності може використовуватися як в спільних посадках, так і в одиночній висадці. Відрізняючись невибагливістю до грунту, рясного поливу не вимагає: стебла верби гостролистої дуже зручні для плетіння різноманітних побутових виробів – меблів, кошиків тощо

Головним достоїнством верби, які використовується в живоплотах – це її швидке зростання. При цьому придбання саджанців зовсім необов'язково, адже ця рослина відмінно сідає за допомогою живців. Для забезпечення рівності посадки зазвичай використовують кілочки, що мають ідентичну з живцями висоту. Між ними викопується рівна траншея глибиною 40 см, відстань між окремими паростками зазвичай становить приблизно 20 див. Матеріал для весняних посадок заготовляють восени, зберігаючи його взимку в теплі. Перед настанням вегетації проводиться нарізка пагонів, спостерігаючи при висадці кут в 45 градусів, з направленням один на інший.