Основні типи електропил Електропила має цілий ряд переваг над бензиновими аналогами – малошумність, можливість експлуатації усередині приміщень, більший ресурс роботи, і, найголовніше, - відсутність потреби в постійній дозаправці.

На магазинних полицях даний інструмент представлений у великій кількості форм і різновидів, тому дуже важливо підходити до його придбання виважено.

Найбільш популярними видами електричних пив є:

1. Циркуляційні. З їх допомогою можна здійснювати дуже рівну і точну розпилювання, що робить цей інструмент просто незамінним при здійсненні будівельних робіт. Циркуляркою відмінно пристосована до розпилювання дощок і колод по осі, а також для прямого різання листових матеріалів в значних обсягах. Обираючи подібний інструмент, важливо визначитися, якої глибини буде необхідна порізка. Від цього буде залежати не тільки діаметр відрізних дисків, але і потужність мотора. Побутові моделі мають цей показник на рівні 30-50 мм, ну а велика глибина притаманна професійним моделям. Ще одним важливим показником виступає швидкість обертання диска, що безпосередньо впливає на швидкість та якість роботи.

2. Ланцюгові. Дані електропили призначені для спилювання дерев та заготівлі дров у великих кількостях. Іноді їх застосовують у будівельних роботах, розрізаючи не лише деревину, а також вироби з бетонита і полівінілхлориду. Порізка здійснюється за допомогою спеціального ланцюга з зубцями, який обертається за спеціальним шин. Різновидом даної пилки є стрічковий інструмент, де в якості ріжучого елемента йде не ланцюг, а стрічка.

3. Лобзикові. Інша назва інструменту – електролобзик, або маятникова пила. Має невелику глибину пропилу, так як призначена для фігурного розрізання деревних плит. Також може використовуватися для порізки ламінату, дощок, ДСП, труб, листового металу. Для різання м'яких матеріалів краще вибирати електролобзики, оснащені маятниковим ходом.

4. Шабельні. За допомогою електропил даного типу дуже зручно проводити розпилювання в незручних місцях. Крім цього,

Основні типи електропил
інструмент підійде для порізки широкого спектру матеріалів, аж до пінобетону або листів металу. В якості ріжучого елемента в даному випадку виступає невелика пилка із зворотно-поступальним або маятниковим ходом. Для зручності при роботі на інструменті є опорна площадка, забезпечує щільне прилягання до матеріалу.

5. Електроножівка. Візуально нагадує попередню різновид, але має більш велику пилу. В окремих випадках электроножовка здатна замінити ланцюгову пилку або циркулярку, відрізняючись чистотою порізу та відсутність обмежень по його глибині. Однак регулярно заготовляти дрова з її допомогою не рекомендується, так як робоча кромка в такому випадку дуже швидко затупиться.