Виготовлення огорожі з паркану Для того, щоб звести паркан навколо присадибної ділянки, використовують різний матеріал – камінь, цегла, профнастил, дерев'яні дошки і т. п. Однією з найпоширеніших різновидів є паркани огорожі з паркану.

Штахетник являє собою вертикально встановлені з дотриманням певної відстані рейки. Можна сказати, що це більш сучасний варіант старовинного частоколу, часто натиканих загострених колій.

Залежно від використовуваного матеріалу, огорожа з штахетника поділяють на три види:

1. Залізний. Виконує функцію, що декорує, позначаючи межі ограждаемой території, а також перешкоджає проникненню на ділянку випадкових непрошених гостей. Для виготовлення застосовується тонколистова сталь товщиною не більше 0,5 мм: за рахунок використання штампування окремі елементи здобувають профільну форму з візуальної імітацією жорсткості.

2. Пластиковий. Для виготовлення профілів використовується пластик з пустотілої конструкцією. Недоліком будь-якого подібного матеріалу є його слабка стійкість до сильних морозів, під впливом яких він набуває підвищену крихкість. Також на сонце такий матеріал зазвичай починає вигоряти, втрачаючи свій первісний колір.

3. Дерев'яний. Є найбільш популярним видом паркану, через простоти виготовлення. Для цього знадобляться лише елементарні ручні інструменти – ножівка, молоток, цвяхи.

Що стосується технологічних особливостей таких зборів, то вони можуть бути односторонніми або двосторонніми. В односторонніх штакетниках рейку монтують лише на одній стороні несучої конструкції, званої внутрішньої. Лицьова сторона більш красива, і зазвичай виходить на вулицю. Як правило, окремі штакетіни монтуються на такі паркани з дотриманням певного проміжку. Двосторонні штахети не мають дві рівноцінні сторони, і можуть встановлюватися в будь-якому довільному порядку.

Виготовлення огорожі з паркану

В якості опор для штакетников зазвичай служать забитий або забетоновані стовпчики. Також, їх установка може поєднуватися з облаштуванням парапету з бетону: така різновид забору робить його на порядок стійкіше до руху ґрунту і ґрунтової вологи, значно продовжуючи термін її служби.

Опорні стовпи потребують гарного захисту від впливу вологи та інших кліматичних факторів. Вироби з деревини просочують антисептиками і водовідштовхувальними розчинами, а підземна частина додатково захищається від гниття бітумною мастикою. У разі, якщо застосовуються металеві стовпи, для їх захисту використовують відповідні рідини по металу.