Жива огорожа для саду Живопліт привносить в сад незвичайну витонченість. Вона одночасно виконує кілька ролей, несе декоративний характер, захист від проникнення на територію вітру і пилу.

Вона буває квітучої, вічно зеленою і листяної. У висоту конструкції досягають трьох метрів, іноді ставлять багатоярусним методом.

Живопліт дозволяє сховатися від цікавих поглядів, дозволяє точно обмежити ділянку. Крім всіх перерахованих переваг створення живої огорожі обійдеться не так вже дорого. Створити її власноруч можливо, а при належній увазі вона прослужить не одне десятиліття.

Є, мабуть, один недолік такої конструкції, на створення потрібен великий проміжок часу, не менше 5 років. Молоду зелень іноді обгороджують тимчасовим парканом, поки вона остаточно не зміцніє. Однак у разі необхідності іноді купують вже дорослі рослини.

Жива огорожа для саду
Жива огорожа для саду

Види живої огорожі

Використання даного виду огорожі ще більше наближає ділянку до природного пейзажу. Для саду оптимальні огорожі з деревних чагарників. Їх навіть не можна стригти часто, така огорожа виглядає акуратно і так. Але рослини з рівними кронами дуже ефектні.

Такі рослини звуть формованою живоплотом. Подрезаемая огорожа заввишки може бути від 30см до 2,5 м, ширина зазвичай залишають в 1 метр. Найбільш щільні завіси створюються з глоду і жовтої акації. Цілий рік порадує хвойна огорожа. Обрізку проводять в кінці червня і восени. При регулюванні форми іноді цей показник змінюється до двох раз на місяць.

Жива огорожа для саду
Другий вид це натуральна або не подстригаемая огорожа. Зустріти таке диво, можна ще, і більш прийнятно воно для природних ландшафтів. Гідність, кущі такого паркану плодоносять і цвітуть. Догляд рослин полягає у весняному проріджуванні. Недолік у них тільки один великі займані площі.

Деякі поради для підбору рослин і догляду за ними:

  • При підборі рослин слід звернути увагу на фактуру листя, чим вони дрібніше, тим краще.
  • Крупнолисті рослини вважаються грубими;
  • При бажанні садять квітучі різновиди, бузок, барбарис, спіреї, свежеягодник;
  • Дуже цінуються також рослини з незвичайними листям за формою;
  • Стригти рослини рекомендується, так стимулюються зростання нових пагонів, зелень яких відучуються незвичайної соковитістю.