Який льох для дачі краще Облаштування льоху на дачі є майже обов'язковим заходом, особливо в тих випадках, коли на прибудинковій території проводиться вирощування овочів і фруктів.

Даний споруди призначені для їх зберігання, завдяки особливому комфортному мікроклімату.

Існує кілька видів погребів, що полегшує вибір найбільш підходящого для своєї ситуації:

1. Земляний. Місцем піднесення вибирається природне ландшафтне піднесення, де грунт сухий і щільний. Відрізняється дуже простою конструкцією, для чого зазвичай застосовуються наявні на дачі підручні матеріали. У такому погребі дуже зручно зберігати картоплю та інші овочі від засихання. Викопуючи котлован, слід дотримуватися невеликий кут, для профілактики ґрунтових осыпаний. Якщо земля недостатньо щільна, то краще всього стіни погребу додатково зміцнити обшивкою з дощок чи плоту. Глибина котловану земляних погребів рідко перевищує 2 м, а якщо грунтові води проходять близько, то її слід зменшити. Дуже важливо зміцнити підлога за допомогою шару щебеню, залитої бітумом.

2. З погребницей. Наземний елемент в даному випадку виконує регулювання температурного режиму всередині льоху, влітку захищає від спеки, а взимку – від сильних морозів. Погребницу цілком можна використовувати як додаткове господарське будова, складаючи там садово-городній інструмент, матеріали і т. п. Під погребницей розташовується сам погріб, з утепленим перекриттям. Перекриття має лаз і похилу сходи. Льох з погребницей потребує обов'язкового облаштування додаткової вентиляційної системи, що включає трубу припливу і відтоку повітря.

3. Гаражний. Дана модель погреби передбачає використання гаража в ролі погребницы. Для зміцнення стін зазвичай застосовується шифер, іноді спарений. Крім цього, обов'язково потрібно облаштувати вентиляційну систему і гідрозахист.

4. Кам'яний. Під кам'яний погріб потрібно вибрати сухий ділянку, без близького проходження ґрунтових вод. Дуже важливо кам'яну кладку укладати на розчин високої міцності, в склад якого входить глина, камінь-плитняк і вапно. Дані будови дуже надійні, міцні і довговічні: всередині них можна зберігати як свіжі овочі та фрукти, так і різноманітну консервацію, ставлячи їх прямо на підлогу.

5. Наземний. Виготовляють наземні погреби із дерев'яних ящиків, з утеплювальним шаром з мінеральної вати, керамзиту і листя. Для цього викопується невеликий котлован глибиною до 50 см, для чого вибирається сухе високе місце. На дно

Який льох для дачі краще
насипається дренажний шар піску до 7 см, з наступним трамбуванням. Після цього проводиться укладання червоної цегли на сиру глину: таким чином оформляється і підлогу, і стінки котловану. Після висихання кладки проводиться установка заздалегідь заготовленого дерев'яного ящика з подвійним стелею: поверх нього насипають невеликий шар теплоізоляції з моху, тирси, керамзиту і щільно засипають землею, трамбуючи її з усіх сторін. Люк зазвичай розташовується з торця: у проміжку між подвійними дверцятами також проводиться укладання теплоізоляції.