Особливості будівельних робіт в зимовий час Будівельні роботи зручніше всього проводити в теплу пору року, проте, якщо вони достатньо тривалі, то, щоб не затягувати час, певні роботи можуть проводиться і після приходу зимових холодів.

Незалежно від масштабності зимових робіт, дуже важливо заздалегідь підготуватися до їх проведення.

Щоб зимові роботи на будівельному майданчику проходили максимально ефективно, слід заздалегідь провести наступні заходи:

1. Земельні роботи. Всі роботи земляного типу краще проводити в теплий час, інакше взимку за це доведеться платити вдвічі дорожче.

2. Прибирання снігу. Наявність снігу на будівельному майданчику значно ускладнює процес роботи, тому потрібно заздалегідь підготуватися до його випадання, закупивши інструменти для його прибирання. Ще один важливі момент – безпека пересування по зледенілим доріжках, щоб уникнути виробничих травм. Тому потрібно з осені підготувати посипний матеріал, закупивши його в потрібній кількості. як правило, для цього найчастіше використовують сіль, жужалку, кам'яну крихту і т. п.

3. Побутові умови. Незалежно від того, хто буде проводити зимові роботи – господарі або наймані робітники, без елементарних побутових умов не обійтися. Це стосується обладнання обігріву для побутівок, наявність плит для готування їжі та теплого захисного одягу, можливості помити руки в теплій воді і сходити в туалет.

4. Подача води. Як відомо, при настанні морозів подача води для будівельних цілей може бути ускладнена, тому важливо заздалегідь утеплити трубопроводи.

5. Енергоспоживання. Взимку використання електрики при будівельних роботах зростає в кілька разів, так як дуже часто застосовуються різні обігрівальні прилади та електроплити. Враховуючи все це, потрібно подбати про досить потужною проводці і наявність запобіжників, щоб уникнути перегораний від перевантажень мережі.

6. Зимове паливо. Досить часто на будівельних майданчиках використовується дизельна техніка, тому при настанні морозів потрібно перейти на зимовий паливо, адже повішення густоти річної солярки спостерігається вже при 0 градусів.

7. Оздоблювальні роботи. Для проведення оздоблювальних робіт в зимовий час потрібно законопатити всі дверні та віконні прорізи плівкою. Також потрібно перевірити місця складування матеріалу, адже деякі речовини при морозі виходять з ладу.

8. Бетонні роботи. У зимовий час заливка бетону проводиться за спеціальним зимовим технологій, з додаванням спеціальних протиморозних добавок і постійним підігрівом сумішей.