Функції кущоріза та його різновиди Використання декоративних чагарників у сфері ландшафтного дизайну дозволяють створювати відмінні фонові, огороджувальні та фігурні елементи на присадибній ділянці.

Для полегшення догляду за чагарниками, а також надання їм необхідних конфігурацій, знадобитися спеціальний інструмент – садовий кущоріз.

У продажу пропонується кілька різновидів цього інструменту:

1. Механічні. Відрізняються простотою, легкістю і дешевиною, зовні нагадуючи ножиці з довгими ручками: подовжені рукояті дозволяють значно полегшити процес підстригання кущів. Так як конструкція механічних кущорізів дуже проста, то й обслуговування не викликає ніяких складнощів.

2. Електричні. Подібні агрегати оснащені електродвигунами, що дає можливість здійснювати великі обсяги роботи за більш короткий час. До недоліків електричних кущорізів відносять їх залежність від наявності близького джерела струму, однак ціни на подібні інструменти явно нижче, ніж бензинові.

3. Акумуляторні. Той же електричний мотор в даних моделях живлення від вбудованих акумуляторів, що дозволяє значно збільшити зону їх дії. Однак слід враховувати збільшення ваги за рахунок вбудованих батарей, а також обмеження часу роботи.

4. Бензинові. Найбільш потужні агрегати цього типу, відрізняються значною мобільністю. В цьому плані вони порівнянні з акумуляторними моделями, але, на відміну від них, здатні дозаправлятися, що забезпечує безперебійність в роботі. Даний тип кущорізів найбільш підходить для обслуговування садових ділянок великої площі.

Функції кущоріза та його різновиди

При виборі найбільш підходящого кущоріза до уваги беруться кілька критеріїв. Дуже важливо розуміти, що велика ціна не гарантує якісне виконання саме тих завдань, які необхідні в кожному конкретному випадку. В основному, до уваги береться обсяг майбутніх робіт і характеристики тих зелених насаджень, які будуть обслуговуватися. Важливі момент – наявність або відсутність електричних розеток поблизу оброблюваної ділянки: якщо таких немає, то варіант з електричним кущорізом відпадає сам по собі. Якщо ділянка досить великий і крім декоративних чагарників доведеться підстригати дерева, то потрібно агрегат великої потужності. Для більш простий та безшумної роботи в даному випадку рекомендуються моделі з ремінною оснащенням. Після придбання інструменту слід уважно ознайомитися з доданою інструкцією, оскільки кожна може мати свої особливості у вигляді додаткової екіпіровки.