Якщо такі неприємності періодично зустрічаються, то найбільш зручним виходом є обзавестися резервним джерелом електроенергії – автономним паливним генератором.
Найбільш часто зустрічаються такі типи паливних генераторів:
1. Бензиновий. Один з найпопулярніших варіантів генератора, хоча й не самий економічний. Дуже добре в ситуаціях, коли необхідно забезпечити подачу електроенергії протягом нетривалого часу. Це може бути як тимчасова поломка основного електропостачання, або виїзд на природу – бензинові генератори компактні і легко перевозяться. До того ж, при використанні на природі, його можна завжди дозаправити ідентичним паливом бака автомобіля. В роботі не дуже галасливий агрегат, здатний функціонувати при різних температурах. Однак в якості постійного джерела енергії навряд чи підійде, так як споживає досить багато палива.
2. Дизельний. Більш економічний варіант, якщо порівнювати з бензиновим. Паливо для такого генератора більш дешеве і споживається в менших обсягах. Найчастіше дизельні генератори електроенергії виготовляють більш потужними, але для тривалого функціонування необхідно створювати значні запаси дизпалива.
У будь-якому разі, всі паливні генератори можуть розглядатися, як страхувальний варіант на випадок пошкодження або відключення магістрального електропостачання, з економічних міркувань.