Особливості запобіжного клапана в роботі водонагрівача Встановлювати побутові прилади необхідно таким чином, щоб вони відповідали вимогам щодо їх безпечної експлуатації. Незважаючи на це є певна категорія споживачів, яка ігнорує ці вказівки, спрощує монтажну схему і ігнорує обов'язкове встановлення особливого запобіжного клапана.

Електричний бойлер – не найпростіше обладнання, і, якщо воно вибухне з-за неправильної експлуатації, то постраждати можуть не тільки люди, але і сама будівля. Така подія може відбутися в тому випадку, якщо відсутній або несправний простий, невеликий і недорогий предмет – запобіжний клапан. Даний товар доступний на сайті компанії spbantel.ru.

Особливості запобіжного клапана в роботі водонагрівача

Пристрій запобіжного клапана

За своєю конструкцією цей прилад досить простий. Він складається з двох циліндрів з загальної порожниною, які розташовуються перпендикулярно один одному.

• Зсередини великого циліндра розміщується клапан тарілчастого виду, підтискається пружиною, завдання якого – забезпечувати вільну подачу води у певному напрямку. Одним словом, цей пристрій являє собою класичний зворотний клапан. Для того, щоб підключати циліндр до обігрівача та системою труб, передбачена різьбова частина з обох кінців;

• інший циліндр розміщений в перпендикулярному положенні, і він відрізняється меншим діаметром. З зовнішньої свого боку він зупинений, а тіло має патрубок для зливу (дренаж). Зсередини також комплектується тарілчастим клапаном, проте напрямок спрацьовування – протилежно. У більшості випадків такий пристрій оснащується ручкою або важелем, завдяки якому примусово відкривається зливний отвір.

Принцип дії запобіжного клапана

Тут також немає нічого складного. Холодна вода під тиском буде віджимати тарілку зворотного клапана, в процесі чого ємність нагрівача наповнюється водою. При заповненні бака, його внутрішній тиск може відрізнятися від зовнішнього, в результаті чого клапан закривається, і, як тільки вода почне витратити, вона своєчасно буде поповнюватися.

Більшою потужністю відрізняється пружина, встановлена на другому клапані, що обумовлюється підвищеним тиском в ємності бойлера, що обов'язково супроводжується нагріванням води.

У разі, коли тиск перевищить максимально допустиму норму, пружина почне стискатися, а дренажний отвір при цьому прочиниться, куди і буде зливатися зайва вода. Таким чином тиск у системі стабілізується до нормальних показників.

Чому важлива нормальна робота клапана

Змоделюємо ситуацію, коли клапана немає зовсім. Навіть у тому випадку, коли в системі нормальний тиск, обладнання працює неправильно. Пояснюється це законом термодинаміки – вода, нагріваючись в баку і збільшуючись в обсязі, і підвищує тиск.

Може настати момент, коли тиск перевищує тиск подачі, в слідстві чого нагріта вода «скидається» у водопровідну систему. Таким чином, гаряча вода почне литися з холодного крана або зовсім надійде в бочок унітазу. У такій ситуації терморегулятор продовжує функціонувати, в слідстві чого ТЕН буде споживати електроенергію, коли це не потрібно.

Більш критична ситуація може зустрічатися в тих випадках, коли тиск у системі падає, а це трапляється не так вже й рідко, в основному в нічний час доби, коли навантаження на водонапірній станції знижується. В цьому випадку вода з бака просто зіллється у водопровід, а ТЕН буде гріти повітря, і з часом перегорить.