Як вибрати рослини для вертикального озеленення Одним з найбільш ефективних способів реалізувати ландшафтний дизайн є вертикальне озеленення: це коли різні опори, стінки, арки, решітки тощо декоруються за допомогою витких декоративних рослин.

Це дає можливість значною мірою перетворити присадибну ділянку, закривши таким чином не особливо красиві його елементи.

Вибираючи підходящі для цього рослини, слід звернути увагу на такі фактори:

1. Освітленість. Найголовніший критерій, обумовлений тим, що відбувається всередині рослин процесом фотосинтезу, без якого неможливий ріст і життєдіяльність рослин. Різні види витких рослин мають різну потребу в світлі: наявність сонячного світла потрібно в основному для ліан з пишним і красивим цвітінням, вічнозелені ж сорти цілком комфортно живуть в тінистих місцях.

2. Грунт. Як правило, в'юнкі рослини досить невибагливі в плані грунту: хоча рясне присутність гумусу і незначне наявність кислот і стимулює зростання ліан, проте менш родючий грунт їм теж підходить. Єдине обмеження стосується важких глинистих грунтів, тому в таку землю зазвичай додатково вносять торф, пісок і перегній. Занадто збиті грунту потрібно розпушувати, а при близькості грунтових вод можливе обладнання дренажних систем.

3. Влагообеспечение. Зазвичай всі ліани відносяться до розряду вологолюбних рослин, тому в посушливих районах потрібен регулярний полив.

4. Морозостійкість. Найважливіший критерій, з огляду на досить суворі зими в наших широтах. До того ж, частина ліаноподібних

Як вибрати рослини для вертикального озеленення
рослин можна віднести до теплолюбних, тому при виборі відповідного матеріалу для вертикального озеленення важливо врахувати цей фактор. Окремі види ліан можуть мати вибіркову чутливість до ранніх або пізніх заморозків.

5. Сила росту. Дуже важливо враховувати цей фактор, виходячи з масштабу озеленяемых елементів. Тому, якщо потрібно масштабний і буйний ріст, краще всього зупинити свій вибір на дівочому винограді або хмелі. Садові елементи невеликих розмірів озеленюють плентаються рослинами, що мають незначне зростання.

6. Сторона світла. Цей критерій також важливий, з огляду на пріоритетність різних видів ліан в виростанні на тих чи інших сторонах світла. Ця особливість повинна враховуватися, з урахування особливостей розміщення декорируемых елементів.