Як і чим утеплити балкон Теплий балкон дозволяє заощадити на опаленні в холодну пору року і значно розширити метраж корисної площі в квартирі. Однак витрати на роботу фахівців окупляться далеко не відразу.

Утеплити балкон можна самостійно, не звертаючись за допомогою будівельників.

Варіанти утеплення

Можна використовувати siberian-forest.ru, щоб декорувати внутрішню частину будинку. Варто визначитися з тим, які матеріали існують для утеплення балконів і лоджій, а також що з себе представляє сам процес.

Утеплення завжди досягається за рахунок зниження теплообміну між приміщенням і «вулицею». Цю задачу вирішують сучасні матеріали. Зазвичай вони володіють низькою щільністю завдяки великій кількості пор, заповнених повітрям, який перешкоджає проведенню тепла. Найчастіше для утеплення лоджій і балконів застосовують пінопласт (полістерола), керамзит і мінеральну вату.

Керамзит використовується для утеплення підлог. Замінити його можна щільним пінопластом, але теплоізоляція виходить гірше і в підсумку дорожче. Керамзитний матеріал насипається на базовий підлога, поверх ставиться армуючий шар і заливається стяжка. Інший варіант рішення: додати керамзит в бетонний розчин і залити сумішшю підлоги. Армувати така підлога не потрібно, але шар виходить товщі, а, значить, більше витрата матеріалів і витрати. Тепло при такому виконанні підлоги тримають трохи гірше.

Як і чим утеплити балкон
Як і чим утеплити балкон

Утеплення з гіпсокартоном

Для утеплення стін, які планується обшивати гіпсокартоном або подібним матеріалом, що ідеально підходить мінеральна вата — її можна розташувати у каркасі конструкції. Випускається матеріал в плитах і рулонах. За якістю вони однакові, набувати має сенс той формат, з яким буде простіше працювати.

Якщо каркаса під конструкцією немає або необхідно заощадити місце, варто вибрати плити полістиролу мінімальної щільності. Кріплять їх до стін на спеціальний клей (продається як суха суміш, яку попередньо необхідно підготувати). Можна зафіксувати утеплювач і пластиковими дюбелями.

Як і чим утеплити балкон
На стелю утеплювач монтується за тим же принципами, що і на стіни, однак, кріпленням в цьому випадку потрібно приділити особливу увагу. Краще використовувати кілька варіантів кріплення одночасно.

Після завершення монтажу стики обробляються морозостійкої монтажною піною, намагаючись не виходити за лінії зіткнення листів утеплювача. Обрізати надлишки піни дуже небажано.

Фінальний етап — оздоблення. Пінопласт обклеюють армуючої сіткою з вічком 5х5 за допомогою ПВА, поверх наноситься штукатурка. Коли поверхня просохне, її ґрунтують і шпатлюют. У завершенні можна відшліфувати її наждачкою, знову загрунтувати, дочекатися висихання і пофарбувати.