Поради щодо вибору каміна Внаслідок еволюції камінів з суто обігрівальних елементів вони перетворилися в засіб оригінального декорування приміщення, здатне надати дизайну приміщення атмосферу теплоти і затишку.

Як правило, камін стає тим центром будинку, навколо якого збираються всі мешканці і гості.

Так як сучасні виробники камінів пропонує досить багато його різновидів, при виборі відповідної моделі зазвичай керуються такими принципами:

1. Розташування. Вибравши місце, де буде розташований камін, вибирається і найбільш відповідна конструкція – відкрита, напіввідкрита, закрита. В цьому відношенні все залежить від того, де він буде стояти біля стіни, посередині приміщення, або в спеціальній ніші.

2. Призначення. Існують опалювальних, опалювально-варильні і чисто декоративні вироби, все залежить від того, яку функцію визначили каміна господарі будинку.

3. Матеріал. Камін може бути з цегли, бетону, металу, натурального каменю, композитних матеріалів – все залежить від потрібної функції і допустимої маси.

4. Види теплового випромінювання. Самим надійним є камін з однією відкритою стороною: у ньому тепло випромінюють задня і бічні стінки. Якщо камін має дві сторони відкритими, то число відбиваючих площин зменшується, до того ж, повітря така модель потребує більше. Те ж саме можна сказати і про трьох відкритих сторонах. Тому моделі для встановлення по центру приміщення найчастіше працюють на біопаливі, несучи чисто декоративну функцію.

5. Екологічність. Відкриті каміни можуть пропускати дим всередину житла, тому потрібно гарне провітрювання. В тих моделях, де є захисне скло, такого явища немає, але і натуральність вогню зменшується.

6. Економічність. В залежності від того, як влаштована топка, повітрозабірник і заслінка, горіння може проходити швидко або повільно. Також на цей показник впливає оснащеність окремих моделей турбінами.

7. Зручність. Сучасні моделі камінів можуть оснащуватися спеціальним склом, не брудняться попелом і золою. Немаловажним фактором також виступає тип зольника, що дозволяє або не дозволяє користуватися ним в процесі горіння

Поради щодо вибору каміна
палива.

8. Число шарів. Для металевих камінів число шарів визначає, наскільки довго виріб може зберігати тепло.

Крім функціональних параметрів, важливими є і декоруючі: в цьому відношенні все залежить від смаку покупця і дизайнерського стилю житла, де буде встановлений камін.