Особливості повітряного опалення котеджу Даний тип опалення з'явився досить давно, а з появою більш сучасних технологій його показники явно покращилися. У першу чергу це стосується можливості використовувати в якості нагрівального елемента різні типи котлів – газові, електричні, твердопаливні.

Особливо подібні системи ефективні для великих будівель.

Серед переваг повітряного опалення можна виділити наступні:

1. Рівномірність прогрівання. При цьому габарити приміщення особливої ролі не грають. В цьому відношенні повітряне опалення явно перевершує більш традиційні способи, адже в даному випадку нагріте повітря подається безпосередньо в опалювальні кімнати, уникаючи такі посередники, як батареї і трубопровід.

2. Простота схеми. Подача теплоносія здійснюється за допомогою спеціальних повітроводів і подають решіток. Подібні поворотні конструкції забезпечують зворотний відтік охолодженого повітря.

3. Відсутність системи радіаторів. На відміну від традиційних опалювальних систем, повітряні не потребують наявність радіаторів та трубопроводів, які схильні поступово зношуються і потребують постійного обслуговування. Також слід додати про повну відсутність ризиків розморожування системи.

4. Зручність експлуатації. Дозволяє без проблем опалювати як постійні житла, так і ті, які експлуатуються періодично: це досягається повною відсутністю будь-якої загрози рззмерзания або застою теплоносія.

Серцем подібної системи виступає теплогенератор: саме його потужність і продуктивність буде впливати на загальну

Особливості повітряного опалення котеджу
ефективність. При підборі підходящої моделі в розрахунок береться площа опалювального приміщення і його функціональні особливості. Останній критерій дуже важливий, адже мікроклімат житла і виробництва багато в чому відрізняється.

Другий за значенням елемент повітряного опалювальної системи – повітропровід. Він здійснює подачу нагрітої маси повітря до місця експлуатації, і подальший відведення охолодженого повітря. Труби, що входять в конструкцію воздуховода, можуть бути гнучкими або жорсткими. Подача теплоносія і паркан повітряних мас здійснюється за допомогою спеціальних решіток, а шви системи краще всього герметизувати алюмінієвим армованим скотчем. Підбираючи котел, найкраще звернути увагу на моделі скандинавських виробників, що славляться своєю якістю і ефективністю.