Де застосовується малярна сітка
У будівельних магазинах малярна сітка представлена в широкому асортименті видів і розмірів: це можуть бути рулони метрової ширини, або вузькі котушки. Розмір осередків також може різниться - від 2 мм і вище.

Матеріалом для її виготовлення слугує скловолокно, просочене полиакрилом. Основне призначення малярної сітки – армування шпаклівки для запобігання його відшаровування і розтріскування.

Як правило, малярську сітку застосовують у таких ситуаціях:

1. Коли накладається дуже товстий шар стартової шпаклівки (понад 10 мм). В такому випадку найзручніше застосовувати рулонний матеріал, що має ширину 1 м. Для цього після нанесення першого шару вся площа ще сирого підстави вкривається сіткою, і обережно пригладжується шпателем. Після схоплювання можна наносити наступний шар шпаклівки. Цей спосіб армування також застосуємо у випадках ненадійного підстави – якщо воно надмірно сипке або навпаки, відрізняється великою твердістю і водонепроникністю (це може бути, наприклад, пофарбована олійною красою стіна). У таких випадках підставу необхідно додатково приховати шаром грунтовки, щоб забезпечити його адгезію до подальшої обробки.

2. При закладенні швів між панелями, стиків гіпсокартонних та інших плит. Для цієї операції передбачена малярна сітка в котушках різної товщини, яку називають також серпянкой. Для початку шов необхідно максимально розшити і закрити спеціальною сумішшю (бажано містить клей, для пластичності). У випадку з гіпсокартоном це фугенфуллер, для закладення швів можна застосувати клей для кахлю. Після висихання на шов наноситься невеликий шар стартової шпаклівки і проклеюється смуга серпянки, на ще сирий розчин. При цьому важливо, щоб частинки розчину перебилися через всі комірки сітки, що забезпечить її хорошу функціональність. Ця ж процедура застосовується для армування внутрішніх кутів і глибоких тріщин на стінах (для армування зовнішніх кутів зручніше використовувати перфокутки вже з приклеєною на них серпянкой).

Де застосовується малярна сітка

3. Для профілактики появи мікротріщин на офарблюються підставах. Для цих цілей найчастіше застосовують стеклохолст, який має схожі розміри з рулонної сіткою. Але, на відміну від сітки, він кріпиться за допомогою спеціального клею, а фінішне шпаклювання можна продовжити тільки після висихання армуючого шару.

Часто новачкові допускають помилку, приклеюючи малярську сітку прямо на основу (особливо це стосується серпянки, у якій одна із сторін липка). Справа в тому, що таким чином погіршується адгезія шпаклівки до основи, що може призвести до подальшого відшаруванню. Найбільш оптимальне розміщення серпянки – між шарами шпаклівки.