Монтаж сайдинга з шаром теплоізоляції До застосування сайдинга в якості матеріалу для обшивки будинків сучасні власники вдаються з тієї причини, що подібний матеріал можна монтувати власними силами без особливої праці.

У більшості випадків сайдинг використовується для обшивки стін будинку зовні. В ході такої роботи є можливість забезпечити житлову споруду ще і додатковим утепленням. Залишається з'ясувати, яким чином вдалося добитися такого ефекту.

Підготовка поверхні до обшивці сайдингом

Якщо власник вирішив виконати монтаж сайдинга на додатковий теплоізоляційний шар, насамперед йому необхідно підготувати каркас під використовувані матеріали. Каркас виготовляється з дерев'яних брусків перетином 5x5 см або металевих профілів. Деревина в даному випадку робить теплоізоляцію вище, але зате метал проявляє більш високу міцність.

Елементи каркаса розташовуються вертикально і на такій відстані, щоб панель сайдинга, яка стане на них монтуватися, виявилася прихвачена мінімум до трьох брусків або профілів. Кріплення елементів каркаса виконується на саморізи.

Монтаж теплоізоляційного матеріалу

Найпростіше виконати теплоізоляцію з допомогою піноплекс. Цей матеріал не боїться вологи, володіє невеликою вагою і забезпечує хороше утеплення. Для закріплення плит піноплекс використовується клейовий склад і дюбеля у вигляді грибків. Важливо розташовувати елементи утеплювача максимально щільно один до одного. Залишаються між листами піноплекс щілини закриваються монтажною стрічкою або запениваются. Поверх укладеного шару теплоізоляції бажано настелити вітрозахисну плівку, щоб знизити ризик появи протягів.

Обшивка стін сайдингом

Тепер можна переходити до закріплення панелей сайдинга. Починати монтаж матеріалу необхідно з нижньої частини стін. Панелі кріпляться на саморізи або клямери. Туго затягувати елементи не можна, оскільки в них повинна залишатися можливість для компенсації вітрових навантажень. Наступна панель кріпиться до попередньої за рахунок замкового з'єднання – паза і шпильки. Шип верхній панелі спрямований вниз. Тоді стікає по стінах вода не проникне крізь облицювання.

Завершальні роботи

Обробляти обшивку з сайдинга захисними матеріалами не потрібно. Але для додання обшивці естетичного вигляду використовуються спеціальні добірні елементи. Їх встановлюють на кутах будівлі, а також в нижній і верхній частинах облицювання. Ці елементи дозволяють надати обшивці завершеність.