Мінеральна вата і пінопластові плити. Що краще використовувати під штукатурку Зазвичай, коли у людини виникає бажання зекономити кошти на оплаті за опалення, він нерідко починає замислюватися про утеплення свого будинку. Якщо необхідно провести утеплення будівлі, варто спочатку розуміти складність виконання даної роботи.

У більшості випадків, утеплюється фасад будинку пінопластом або мінеральною ватою. У цих двох матеріалів є свої плюси і мінуси.

Пінопласт, як теплоізоляційний матеріал

Цей утеплювач має прийнятну вартість. Пінопласт після кріплення до стіни можна обробити грунтовкою і штукатурити. Даний утеплювальний матеріал володіє до того ж і хороші шумоізоляційні властивості. До того ж, з ним дуже зручно працювати із-за невеликої ваги. Цим матеріалом можна утепляти цегляні, бетонні і шлакобетонні споруди. А ось будови з дерева краще не утеплювати пінопластом так, як він має погану паропроникність. Крім цього, пінопластові плити стійкі до займання.

Роботи щодо монтажу пінопласту

Щоб провести монтаж цього утеплювача, необхідно спочатку підготувати поверхню стін. Для цього їх слід очистити від старого оздоблювального матеріалу, замазати всі тріщини і ліквідувати відлущити шари штукатурки. Потім потрібно прикріпити до стіни пінопластові плити за допомогою спеціального клею. Матеріал фіксується на поверхні стін, починаючи від верхньої їх частини і так поступово опускаючись вниз. Коли пінопласт буде міцно триматися на стінах, знадобиться покрити його спеціальним розчином і обробити за допомогою арматурної сітки. Наприкінці поверхня шліфується і штукатуриться.

Мінеральна вата і пінопластові плити. Що краще використовувати під штукатурку
Мінеральна вата і пінопластові плити. Що краще використовувати під штукатурку

Переваги мінеральної вати

Даний утеплювач також дуже широко застосовується при утепленні фасадів, проте з ним працювати трохи складніше. Мінеральна вата є вогнестійким, паропроніцаємим та вологостійким матеріалом, у якого плюс до всього цього, також маленька вага. Цим утеплювачем рекомендується утеплювати будівлі з газобетону або дерев'яного бруса.

Для здійснення монтажу мінеральної вати важливо брати до уваги погодні умови. Потрібно виконувати подібну роботу, лише при сонячній погоді, а про вологості не може бути навіть і мови. Під час вибору цього матеріалу бажано віддавати перевагу ваті, продається в рулонах, оскільки вона кріпиться до основи з фольги, а це має певне значення для збереження тепла всередині будівлі.