Характеристики плитного фундаменту Фундамент з цільної плити є досить популярним видом підстави: з причини своєї структурної жорсткості ніякі переміщення грунту йому не страшні. Його ще називають плаваючим фундаментом, адже коли трапляється рух грунтів, фундамент рухається разом з ними.

Матеріалом виготовлення плитного підстави є залізобетон з міцним армуванням – це робить його особливо стійким до механічних навантажень і температурних коливань.

Сфера застосування плитних фундаментів – непрості пучинистого грунту або просадного типу. Особливо затребуваний цей фундамент в місцевостях з високим рівнем грунтових вод, рятуючи цокольні поверхи, підвали і підземні гаражі від зайвої вологості. Початком облаштування є викопування котловану з подальшою його утрамбовуванням. Дно викладається піском і гравієм, а поверх них – шар влагоизолирующих матеріалів. Після укладання арматури здійснюють безпосередньо заливку бетону, після висихання якого поверх суцільної плити проводиться спорудження монолітного стрічкового підстави під несучі конструкції об'єкта.

До переваг плитного фундаменту відносять наступні характеристики:

1. Невелика навантаження на грунт. Так як площа фундаменту велика, навантаження на грунт зведена до мінімуму. З цієї причини робиться можливим використання таких підстав на нестійких грунтах. Однак слід пам'ятати, що в такій конструкції облаштувати підвали досить важко, через розташування фундаменту під всією поверхнею споруди.

2. Простота конструкції, низька собівартість. При облаштуванні плитного фундаменту часто поєднують вивантаження розчину з його заливкою, особливо, якщо при цьому використовується ручна праця.

3. Хороша несуча здатність. Це також пояснюється великою площею підстави: відома останкінська вежа висотою 63 м має всього метрову товщину фундаментної плити.

4. Стійкість до деформацій. Це дуже благотворно впливає на стіни і колони, забезпечуючи їх цілісність протягом тривалого періоду. У разі руху грунту фундамент рівномірно рухається з нею, без всяких перекосів для будівлі, що

Характеристики плитного фундаменту
запобігає появі тріщин.

5. Фундамент як підлога першого поверху. В плитній підставі дуже часто застосовують такий технологічний хід, використовуючи його в якості підлоги для перших поверхів. По суті, це та ж бетонна стяжка, на яку можна покласти плитку або ламінат.

6. Складна грунт. У місцевостях з нестійкими або мерзлими ґрунтами плитний фундамент є самим прийнятним варіантом для заснування будинку.