Як закрити щілини між стінами Причиною виникнення зазорів між стінами багатоквартирного будинку найчастіше стають руху грунту або помилки при зведенні самого об'єкта нерухомості. Власникам квартири, в якій з'явився такий дефект, необхідно вчасно усувати щілини.

Через них з житла йде тепло, а у зворотний бік – проникають шуми. Є кілька варіантів позбавлення від таких щілин, кожен з яких володіє власною специфікою реалізації.

Зашпаровування проміжків поліуретановою піною

Саме поліуретанову піну вважають найбільш універсальним і найбільш вдалим матеріалом для усунення таких щілин. Поліуретанова піна добре заповнює весь вільний простір, забезпечує підвищення тепло - і звукоізоляції. Головна проблема в тому, що якісно обробити поліуретаном зазор між стінами здатні лише фахівці. Для цього необхідно особливу обладнання, придбання якого обходиться дуже дорого.

Усунення щілин шпаклівкою

Дешевше і простіше провести закладення зазорів, використовуючи шпаклівку. Необхідно вибирати тільки вологостійкі види такого будівельного складу. Наприклад, підійдуть розчини на основі цементу. Зате гіпсову шпаклівку брати не варто, оскільки від вологи вона швидко псується.

Перед тим, як обробляти щілину таким складом, її необхідно закрити армуючої сіткою. Добре підійде сітка склотканева, яка коштує недорого, але володіє хорошою міцністю. Для закріплення армованої сітки використовуються дюбелі. Після укладання такого матеріалу можна переходити до обробки зазору шпаклівкою. Тим не менш, отримати максимальні теплі - і звукоізоляцію при використанні такого методу не вдасться.

Як закрити щілини між стінами
Як закрити щілини між стінами

Заповнення щілин герметиком

Існують і готові герметики, якими можна забезпечити якісне і тривале усунення зазору. Найбільш високими ізоляційними характеристиками володіють герметики на основі поліуретану. Перед заповненням зазорів подібним матеріалом робочу поверхню потрібно знежирити. Далі зазор на всю глибину заповнюється підготовленим розчином. Хоча цей метод простий у реалізації, він не гарантує, що найближчим часом щілина не збільшиться. Тому, можливо, доведеться виконувати роботу заново.

Як видно, кожен з методів закладення зазорів між стінами володіє своїми перевагами і недоліками. Тому власник перед тим, як використовувати будь-який з цих методів, має оцінити власні можливості.