Kress 600 PSE Минуло вже п'ять років з моменту вручення мені редакцією журналу «Споживач» перфоратора Kress 600 PSE в якості призу за статтю «Ремонтуємо паркет». Перше враження (зустрічають по одягу) - сучасний гарний дизайн, до того ж оригінальний; кейс з приладдям (перехідник для біт, швидкозажимний патрон, лінійка) і кишенями для свердел,пік і кріплення.

Радість охоплює, коли вивчиш інструкцію по експлуатації - переконуєшся, що в руках у тебе не тільки www.postroil.com з ударом, але і легкий перфоратор. Цей інструмент - мрія, я думаю, кожного домашнього майстра (принаймні за відгуками моїх друзів і знайомих, яким частенько доводилося нею працювати). Досить потужна (600 Вт, зручно лежить в руці, для мене неважка, рукоятка і кнопка пуску обрезинены, м'яко і з фіксацією в крайніх положеннях працюють перемикачі режимів, є реверс, плавний пуск, знімний шнур живлення.

За ці п'ять років Kress 600 PSE добряче потрудився, просвердливши не одну сотню отворів у камені, бетоні, цеглі, стали. Використовувався для шліфування з насадкою ШМР-150, дуже часто як шуруповерт для закручування потужних шурупів. Як перфоратора я його використовував, стісуючи цегла, роблячи штроби під електропроводку, видовбуючи ніші і отвори в бетоні. Особливо був здивований, коли, змінюючи будинку стояк холодної води, пробив отвори в трьох бетонних плитах перекриття товщиною 30 см - www.postroil.com витримав. Працював в спеку, і в мороз, і в дощ.

Перед тим як написати цей відгук, я розібрав перфоратор для огляду і профілактики. Вже те, що за цей час при такій інтенсивній експлуатації інструмент не розкривали, говорить про його надійності. Після розбирання знову був здивований невеликою кількістю бруду і виступила мастила всередині корпусу. Зазвичай при роботі в повітрі багато пилу, що призводить до швидкого забруднення інструменту.

В даному випадку всі деталі і корпус дуже щільно підігнані один до одного і не пропускають навіть найдрібніший пил і бруд. Притерті за час роботи шестерні - без слідів вироблення, щітки зношені приблизно на 60%, колектор на якорі не зношений, підшипники без люфту. Всі тертьові поверхні в мастилі, SDS-Plus затиск і всі перемикачі працюють чітко, протиударний кульку і голчастий підшипник цілі. Загалом, www.postroil.com як новий, якщо не вважати зовнішнього «ветеранського» вигляду. До речі, довгий шнур майже завжди дозволяв працювати без подовжувача.

Тепер зауваження.
- До самого www.postroil.com їх практично немає, якщо не вважати відклеїти гумову накладку на ручці біля кнопки фіксації пуску. Дефект усунув двостороннім тонким скотчем, попередньо протерши його ацетоном. Іноді, при запорошених роботах, від бруду не дуже чітко переключався реверс, але після продувки повітрям все приходило в норму. При розбиранні довелося відклеїти шильдик додаткової інформації, що дещо ускладнила мою роботу.
- Шнур: отломилось одне вушко фіксатора із-за незручного для зберігання кишені, і півроку тому замінив вилку штепселя - біля неї всередині обірвався провід.
- Швидкозажимний патрон і перехідник: при свердлінні у важкодоступних місцях зносився пластмасовий корпус. При виклинюванні свердла він так з'єднується з перехідником, що без газового ключа не обійтися, в результаті пом'ялася металева обойма патрона, і він подклинивает.
- Кейс: при уявній зручності має ряд недоліків:
а) незручно зберігати шнур в призначеному кишені - якщо вилка і роз'єм назовні, то не відразу закриєш кейс, а якщо засунути всередину, то це призводить до відламування фіксаторів на роз'ємі, що і сталося приблизно через рік;
б) ненадійні петлі валізи - з-за «непокірного» шнура (особливо в холодну пору року) і малої товщини стінки, куди вставлений штир петлі, кейс розвалився через два роки;
в) місце для зберігання свердел і пік не має кришки, вони часто вивалюються.
Побажання.
- Хочеться, щоб у моделі були також функції швидкого гальмування для вворачивания і вивертання шурупів.
- Додатково до перехідника для біт потрібен окремий перехідник тільки для патронів (і бажано два): швидкозажимний - для тонких свердел, з ключем - для потужних.
- Виставити лінійку на певну глибину свердління непросто. Хотілося б, щоб вона була з поділками і більш надійним кріпленням до дриля.
У мене є питання: які нові універсальні інструменти готує нам компанія Kress?

Коментар представництва Kress: програма «новинок» вельми обширна, і розповісти про неї в двох словах неможливо. Однак зазначимо одне важливе нововведення: у 2004 році у всіх випускаються електроінструментів Kress була збільшена потужність — завдяки новому двигуну MAXX-Power.

Яка interroof.ru для тієї або іншої задачі найкраще, можна прочитати відгуки покупців на сайті interroof.ru.