Ландшафтний дизайн на схилі Присадибна ділянка розташована на схилі може стати справжнім казковим краєвидом при правильному підході. Таку ділянку можна легко перетворити з нудного голого схилу в справжній предмет гордості.

Але така територія вимагає дотримання деяких вимог і особливостей. Потрібно враховувати кут нахилу, орієнтацію ухилу по сторонах світла.

Збираємо дані

Ці дані допоможуть при виборі зелених насаджень для оформлення дизайну території. Якщо кут схилу занадто великий, краще обладнати підпірні споруди, які будуть перешкоджати руйнування схилу. В якості таких підпор можна використовувати сходи, терасу або підпірні стінки. Ці конструкції крім практичної функції також будуть прикрашати ділянку, надаючи йому атмосферу затишку і гармонії.

На ділянці зі схилом особливу увагу слід приділити системі дренажу та водовідводу. Для цього слід обладнати спеціальне місце у вигляді ставка чи канави, в яку буде стікати зайва вода. Так, як на ділянці з ухилом вся територія знаходиться на виду, всі конструкції і кріплення повинні мати естетичний зовнішній вигляд.

Ландшафтний дизайн на схилі
Ландшафтний дизайн на схилі

Потім приступають до облаштування тераси. Оскільки тераса передбачає рівну плоску поверхню, доведеться внизу схилу облаштовувати опори, на яких буде триматися конструкція.

Вибір рослин для присадибної ділянки – суто індивідуальна справа, тому слід враховувати побажання власників ділянки. Проте на ділянці в ухилом потрібно підбирати невибагливі рослини, які не вимагають особливих кліматичних умов. Рослини повинні володіти розвиненою кореневою системою щоб утримуватися на схилі. Краще для такої території вибирати дерева і чагарники, які своїми коренями будуть зміцнювати схил і не дозволять йому руйнуватися.

Варіанти оформлення

Ландшафтний дизайн на схилі
На ділянці з ухилом дуже вдало буде виглядати альпійська гірка або кам'янистий сад, які будуть добре проглядатися з усіх боків ділянки і стануть відмінною прикрасою ландшафту.

Присадибну ділянку, який розташований на схилі, може стати справжньою родзинкою ландшафту. Оскільки на такій території не буде місць, які погано проглядаються, доведеться ретельно попрацювати на такій ділянці і подбати про зовнішній вигляд кожного його шматочка. При грамотному і серйозному підході таку територію можна легко перетворити з проблемного місця у справжній казковий пейзаж.